Elma Sirkesi Kullanarak Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesi Kullanarak Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Elma sirkesinin birçok kullanım alanı bulunmakla birlikte oldukça yararlı bitkisel üründür. Herkesin evinde bulundurduğu elma sirkesi, mutfak dışında cilt bakımı ve kozmetik ürün olarak da kullanılmaktadır. Evde elma sirkesiyle yapabileceğiniz güzellik bakımlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Sivilce Tedavisinde kullanılır:

Sivilce problemi erkek-bayan fark etmeksizin herkesin baş belası bir durumdur. Sivilce tedavisinde kullanılan elma sirkesi sivilceleri azaltmakta ve yok etmektedir. Büyük bir pamuğa sirkeli suyu döktükten sonra yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika kadar bu uygulamayı yapın ve daha sonra durulayın. Evde cilt balımı ve sivilce tedavisinde elma sirkesi en etkili yöntemdir.

  1. Cildi sıkılaştırır:

Elma sirkesi PH seviyesi ile cildimizi sıkılaştırarak vücudun kendisini toparlamasına yardımcı olur. Yapacağınız şey çok basit; su dolu bir küvete 250ml elma sirkesini boşaltın. Daha sonra sirkeli küvete girerek vücudunuza 15 dakika boyunca masaj yapın ve ardından ılık su ile normal duşunuzu alın.

 

  1. Güneş Yanıkları Tedavisinde Kullanılır

Yazın güneş ışınlarının cilde aşırı nüfus etmesiyle birlikte cilt lekeleri ve yanıklara neden olur. Elma sirkesini kullanarak oluşan bu yanıklar tedavi edilebilir. 1 litre su alarak içerisine bir miktar sirkeyi dökün. Daha sonra bir pamuk yardımıyla güneş yanıklarının olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. PH dengesi bozulan cildin kendisini yenilemesine yardımcı olur.

  1. Ağda tahrişlerini azaltır

Ağda kullanarak bacaklarda ve kollarda tahrişe neden oluruz. Tahrişlerin azaltılmasına yarayan elma sirkesinin kullanımı çok basittir. Hassas ve tahriş olan bölgeye bir pamuk yardımıyla sürünüz. Daha sonra cildinizi yıkayınız.

 

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir