ELMA SİRKESİNİN CİLDE FAYDALARI VE ZARARLARI

Cilt Bakım

ELMA SİRKESİNİN CİLDE FAYDALARI VE ZARARLARI

elma-sirkesi-nedir

Her evin mutfağında muhakkak kullandığı bir üründür elma sirkesi. Genellikle salatalara ya da mezelere koyulan elma sirkesinin aslında cilde çok faydalı olduğunu da biliyor muydunuz? Elma sirkesi içerisindeki asit ile birlikte ciltteki birçok problemin ortadan kalkmasını sağlıyor. Böylelikle özellikle de kadınlar için büyük bir öneme sahip olan cilt güzelliğinde oldukça etkili bir eleman olarak uzun süreler boyunca kullanılıyor.

elma-sirkesi-maskesi

Günümüzde de birçok cilt uzmanı, kişilere hazırladığı bakım maskeleri içerisinde elma sirkesini de öneriyor. Birçok marka tarafından hazırlanan pahalı kremlerin veya maskelerin etkilerini çok daha uygun fiyatlar ile birlikte sunan elma sirkesi aynı zamanda oldukça da kolay bir şekilde bulunabilir. Marketlerde ya da aktarlarda uygun bir fiyat ile satın alınabilme imkânı bulunan elma sirkesinin kullanımında kişilerin dikkatli olması da büyük bir öneme sahip. Her şeyde olduğu gibi elma sirkesini kullanırken de ölçüsüne ve kullanım şartlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Böylelikle elma sirkesinin faydası en üst seviyede görülürken kadınların ciltleri en güzel halleri ile ortaya çıkıyor. Elma sirkesinin cilde faydaları ve zararları ise şöyledir:

elma-sirkesinin-cilde-faydaları

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

  • Cilt lekeleri ile karşı karşıya kalan kişiler için elma sirkesi oldukça faydalıdır.
  • Sivilce izleri ya da yüzü sivilceye meyilli olan kadınlar, elma sirkesinin bu mucizevî etkisinden son derece memnunlardır.
  • Elma sirkesinin cilde faydaları arasında yer alan bir diğer özelliği ise cildi parlatmasıdır.
  • Gün içerisinde cildi yorulan, morluklar oluşan ve cildinin parlaması yok olan kadınlar için elma sirkesi, en pahalı kremlerden bile daha da etkilidir.

elma_sirkesinin_cilde_zararlari

Elma Sirkesinin Cilde Zararları

Her şeyde olduğu gibi elma sirkesini de doğru ve önerildiği miktarda kullanmamak, birbirinden farklı ve oldukça zararlı olan sonuçları da beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle de kişilerin öncelikle bu ürünü kullanabilecek cilt yapısına sahip olup olmadığını bilmelidir. Elma sirkesi içerisinde asit bulunmasından dolayı kesik ya da açık yaraya sahip olan kişilerin bu ürünü ciltlerine uygulamamaları gerekmektedir. Elma sirkesinin cilde zararları görüldüğünde kullanımı bırakılmalı ve zaman kaybetmeden bir dermatolog uzmanına görünmek gerekir.