Elma Sirkesinin Saçlara Faydaları ve Uygulanması

Elma Sirkesinin Saçlara Faydaları ve Uygulanması

Sirkenin birçok derde deva olduğunu çoğumuz biliriz, hatta bunun için sizlere daha öncesinde “elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır?” adlı yazımızı paylaşmıştık. Fakat saç bakımında kullanıldığını ve saçlara iyi geldiğini birçoğumuz bilmeyiz. Saçlara parlaklık ve dolgunluk kazandırmak için insanlar sirkeyi kullanmışlardır. Özellikle de elma sirkesinin saçlara birçok faydası vardır.

Elma Sirkesinin Faydaları:

  • Elma sirkesi gözeneklerinizi açar ve saçların daha iyi beslenmesini sağlar.
  • Saçların dökülmesini önler ve durdurur.
  • Doğal saç bakımını yapar.
  • Saç foliküllerini destekler.

Elma Sirkesinin Saça Uygulanışı

Malzemeler:

Hazırlayacağımız karışımlarda elma sirkesi ve suyu kullanacağız.

Uygulanışı:

Öncelikle saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra ılık su ile durulayın. Sıcak su saçlarınızın matlaşmasına ve kabarmasına neden olacağından ılık suyu tercih edin. Daha sonra dörder yemek kaşığı elma sirke ve su karışımını saçlarınıza dökerek saç diplerinize kadar iyice yedirin. Karışımı saçınıza yedirme işlemini parmaklarınız ile saçlarınızla masaj yaparak yapın. Karışımı saçlarınıza yedirdikten sonra bir bone yardımı ile saçlarınızı kapatıp 5 – 10 dakika bekletin. Böylece elma sirkesi saçlarınıza daha iyi etki edecektir. Bekledikten sonra saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Elma sirkesinin kokusunun saçlarınızda kalacağından korkmayın çünkü saçlarınızı yıkadıktan sonra tüm koku gitmiş olacaktır.

Elma sirkesi saçlarınıza şık ve ipeksi bir görünüm kazandıracaktır. Haftada bir veya iki defadan fazla elma sirkesi karışımı uygulanmamasına dikkat edilmelidir. Diğer doğal saç bakım uygulamalarını sitemizden gönül rahatlığı ile takip edebilirsiniz. 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir