EN BELİRGİN SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ NELER?

EN BELİRGİN SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ NELER?

EN BELİRGİN SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ NELER?

SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ

Saç kırıklarından kepeklenmeye kadar saçınızın her sorununu düşünen garlex saç dökülmesi probleminde de etkili sonuçlar vermektedir. Bitkisel içeriğine birde saç dökülmesine karşı etkisi klinik testler ile kanıtlanmış etken maddeleri katarak etkisini daha da artırmıştır. Saç dökülmesine çözüm arayan birçok kişi sarımsak yağını denemiştir. Ancak bu hem zahmetli hem de kokusundan dolayı istenilmeyen bir çözümdür.

Garlex sarımsak şampuanı da içeriğinde bol miktarda sarımsak barındırır. Buna rağmen kokusuzdur ve bu durum onun albenisini yükseltmektedir. Saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan garlex saç bakım ürünleri farklı fonksiyonlara da sahiptir. Saçlarınız dökülmüşse dahi henüz saç kökü ölmemiş olan bölgede yeniden saç çıkmasını sağlar.

Ayrıca minik tüyleri besleyerek kısa sürede saç haline gelmesini sağlar. Böylece eskisinden daha gür saçlarınız olur. Saçınızın yağ ve nem dengesini korur bu nedenle saçlarınız ister yağlı olsun ister kuru hiç fark etmez, garlex saç bakım ürünlerini güvenle kullanabilirisiniz.

Saç dökülmesine çözüm arayan birçok insanın aklına takılan soru şudur: saç dökülmesinin sebepleri nelerdir. Uzmanların bu soruya en sık verdikleri cevap genetik özelliklerdir. İkinci sırada ise çevresel faktörler gelmektedir. Özellikle erkek tipi saç dökülmesinin sebepleri arasında genetik faktörlerin payı büyüktür.

Bu tip saç dökülmelerinde ise çoğu zaman kalıcı çözümler bulunamamaktadır. Çevresel faktörlerin ise yelpazesi oldukça geniştir. Yanlış beslenme, vitamin eksikliği, demir eksikliği ve kansızlık bunların başında gelir. Ayrıca yapılan diyetler sonrasında da saç dökülmesi görülebilir. Tiroit hormonunun az ya da aşırı çalışması ve stres de saç dökülmesine neden olan faktörler arasındadır. Çeşitli hastalıklar ve bu hastalıklar sırasında kullanılan ilaçların saç dökülmesine sebep olduğu bilinmektedir. Anacak bu tür durumlarsa belirli bir süre sonra saç eski halini almaya başlar.

Mevsimsel saç dökülmesi de çevresel faktörler içinde yaygın olarak bilinir. Uzmanlar özellikle mevsimlerin geçiş döneminde saçtaki dökülmenin artabileceğini belirtiyor.

Bu dönemlerde saç bakımınızı bitkisel yağlar ile desteklemeniz etkili olacaktır. Son olarak şunu belirtelim bayanlarda hamilelik döneminde ve sonrasında da saç dökülmesi oluşabilir. Ancak bu saç kaybı da geçicidir en fazla 1 yıl içinde saçlarınız eski halini alacaktır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir