En Etkili Doğal Masaj Yağları Hangileri?

En Etkili Doğal Masaj Yağları Hangileri?

En Etkili Doğal Masaj Yağları Hangileri?

masaj yağları

Doğal masaj yağları vitamin, mineral  içerikleriyle vücudun kendi üretemediği yağ asitlerini ve mineralleri vücuda kazandırır. Yağlar cilt-zenginleştirici maddeler içerir. Doğal masaj yağları tek başına veya diğer masaj yağı ya da uçucu bitki yağlarıyla kombine edilebilir. Tüm vücuda uygulamadan önce cilt tipi ve alerji için birkaç gün boyunca cildinizin küçük alanlarında bunları test yapın daha sonra masaj yağınızı kullanın.Kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurun. Masaj yağlarının oranlarını kendi kafanızdan değil de önceden denenmiş reçeleri uygulayarak destekleyin. Çocuklarda ve hamilelerde kullanımına dikkat edin. Herhangi bir yan etki olduğundakullanımı kesin ve her zaman maximum yararı elde etmek için doğal organik yağları tercih edin.

Zeytinyağı

Zeytin yağı cilt için hayati önem taşır ve hatta melanomlarda bile etkildir. İçeriği çok zengindir: çinko magnezyum, kalsiyum, demir, e vitamini dahil olmak üzere birçok sağlık arttırıcı madde içerir. Zeytin yağı vücudun sertliğini giderir ve tüm vücut tipleri için uygundur. Zeytin yağı tüm cilt tiplerinde masaj da kullanılsa da yağı sulandırmak yağ için en iyisidir. Bolca bulunduğu için masaj yağlarında da tercih edilir.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı, kuru, kaşıntılı ciltler için özellikle faydalı bir şık, yağlı olmayan yağdır. Tatlı badem yağı nem kaynağıdır, cilde yardımcı doğal bir yumuşatıcı veya cilt yumuşatıcısıdır. Tatlı badem yağı, aynı zamanda anti-inflamatuar özellikleri içerir ve tam güç kullanılabilir.

Hodan Yağı

Hodan yağı vitaminler, mineraller ve gama linolenik asit, insan sağlığı için hayati önem taşır, ancak Maryland Medical Center Üniversitesi göre, vücut tarafından üretimi olmayan bir omega-6 yağ asidi içerir. Hodan yağı uyarıcı, rejeneratif ve delici özelliklere sahiptir. Hodan yağı egzama, sedef hastalığı ve tedavi için kullanılır.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı vücudun beyin ve hipofiz bezini dengeleyen bir hayli nüfuz sahibi taşıyıcı yağdır. Jojoba yağı antibakteriyel özellikler içerir ve akne ve egzema gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Gözenekleri tıkayan sebum veya cilt yağını parçalamayajojoba yağı yardımcı olur. Jojoba yağı en fazla beş yıl boyunca taze kalır ve tam kuvvette kullanılması için diğer yağlar ile kombine edilebilir.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağı E vitamini  bol miktarda vardır.Yeniden yapılanma, rejeneratif ve nemlendirici özellikler vitaminler, mineraller, linolenik asit içerir ve bir alerjik yağdır. Üzüm çekirdeği yağı tüm cilt tipleri için uygundur .

Hint Yağı

Hintyağı, lenfatik sistemi temizlemek skar dokusunu kırmak ve toksinleri dışarı çekmek için kullanılan çok kalın ve yapışkan bir yağdır. Yara dokusu ve kuru cilt üzerinde hint yağı kullanın,.

Susam Yağı

Susam yağı cildin erken yaşlanmasını önleyen bir anti-mantar ve antiseptik bir yağdır. Susam yağı E vitamini, amino asitler ve lesitin içerir ve kırmızı , tahriş olmuş ciltler hariç tüm cilt tipleri için uygundur. Susam yağı romatoidartrit için kullanılan ve uyuz, saçkıran  diğer mantar cilt enfeksiyonlarını ortadan kaldırır.

Sitemizdeki diğer doğal bitki yağları hakkında bilgi için

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir