En Etkili Sabun Yapımı için Yağlar Hangileri

En Etkili Sabun Yapımı için Yağlar Hangileri

En Etkili Sabun Yapımı için Yağlar Hangileri

sabun yapımı için yağlar

Her sabun yapımında farklı yağlar oranlar kombinasyonlar seçersiniz, çünkü her sabundan beklediğiniz etki farklıdır

En sık kullanılan sabun yağları ve sabun tariflerinizi vereceknitelikli listeler.

1. kayısı çekirdeği yağı

Kayısı çekirdeği yağı, badem yağı, hafif bir yağdır. Bu yağ güzelce deri içine emilir  % 5 – % 10. oranlarında sabun yapımında kullanılır. Masaj ve banyo yağları, Masaj Bar ve banyo bombaları için iyidir.

2. badem yağı, tatlı

Güzel bir nemlendiricidir, çok hafif yağdır ve iyi absorbe edilir. Sabun düşük ve istikrarlı bir köpük üretir, yüzde 5 ila 10 arasında kullanılması idealdir. Losyonlar, Masaj barlar,  banyo bombaları, banyo yağları ve özellikle de tuz ve şeker peelingleri çok güzeldir.

3. avokado yağı

Avokado yağı ağır bir, yeşil bir formda yağdır.Yağ asidi oranı yüksek olan yağ nemlendiricilerden zengindir. Genellikle hassas cildi olan kişiler için sabun tariflerinde kullanılır. Deriye, önce biraz ağır geliyor ama bir süre sonra o yağ güzelceemiliyor.Vitamin A, D ve E, cildiniz için iyidir ve daha uzun raf ömrüne sahiptir.  tarifleri %5 – %30 arasında değişir.

4. babassu Yağ

Babassu yağıbabassu hurma çekirdeklerinden geliyor.Onun yağ asitliğipalm çekirdeği ve Hindistan cevizi yağına çok benzer. Yüksek laurik ve miristik asit, bir güzel, yumuşak köpükle katkıda bulunur. İyi bir ağır yağdır deri üzerine konulursa erir.

5. kanola yağı

Kanola kolza tohumu, bir tür sabun yapmak için iyi bir ekonomik yağdır. % 10-15 sabun yapımında kullanılır. Bir güzel, alçak, kremli köpük verir ve nemlendiricidir.

Şifalı bitkiler ve bitkisel yağlar ile ilgili detaylı bilgi diğer sayfada…

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir