En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kadınlar için en önemli fiziksel özelliklerden biri şüphesiz saçlardır. Bir kadın için saçlarının uzunluğu, güzelliği, parlaklığı en önemli özelliklerindendir. Ancak bir çok kadın saçın hızlı uzaması konusunda problemler yaşamaktadır. Çünkü saçın hızlı uzaması saç köklerinden, saçın sağlığına kadar bir çok etkene bağlıdır. Bakımına ve saçın sağlığına dikkat edildiği sürece saçın hızlı uzaması kolaylıkla sağlanabilir. Özellikle doğal ürünler kullanmak ve saça karşı nazik olmak saçın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayan en önemli etkenlerdir. Birkaç yöntem saça uygulanırsa hem saç hızlıca uzar hem de sağlıklı bir görünüme sahip olur.

1.Saçlarınızda Doğal Ürünler Kullanın

Saçlar da vücudumuz gibi doğal olanı seçer. Doğal olmayana ise hemen alışır ve uygulanmaya devam etmez ise eski haline döner. Bu yüzden saçların bakımı için çok fazla kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Özellikle bitki özlü şampuanlar ya da bitki özlerini direkt bakım olarak uygulamak saçınızı oldukça sağlıklı bir şekilde uzatacaktır.

2.Saçlarınızın Neye İhtiyacı Olduğunu Öğrenin

Her saçın ihtiyacı birbirinden farklıdır. Saça bakım yapılmadan önce saçın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Saç ihtiyaçları tamamlandığında uzar. Örneğin kuru saçlarınız var ise saçlarınızı nemlendirmelisiniz. Ya da saçlarınız çok yıpranmışsa saçınızı onaracak türde doğal ürünler kullanmak saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır.

3.Saçlarınıza Doğal Bitki Yağları İle Bakım Yapın

Saçlarınıza kozmetik ürünlerden daha çok bitki özleri içeren bakımlar yapın. Çünkü saçlar da vücudumuz gibi doğal olanla daha çok tepkimeye girer. Haftalık olarak yapacağınız bitki yağlarını ya da bitki özlerini içeren bakım maskeleri saçlarınızın çok daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Çünkü bitkisel yağlar saça çok çabuk adapte olur ve saçın ihtiyacı olan nem dengesi ile vitaminleri saça sağlar.

4.Saçlarınız Boyadan Ya Da Isılı İşlemlerden Yıpranmışsa Kestirin

Kesmeden saçları onarmak saçlar sadece yorgun ise işe yarayabilir. Çünkü ısılı işlemlerden ya da boyadan yanan saç ölüdür. Aynı zamanda saçın uzamamasının en büyük sebebi saçların yanmasıdır. Onu tekrar diriltecek herhangi bir formül söz konusu değildir. Bu yüzden sadece yanmış uçlarından bir parmak kesmeniz tüm saçı canlandıracaktır. Devamında da süreceğiniz bitkisel yağlar bir haftadan kısa bir sürede saçlarınızı tekrardan uzatacaktır.

5.Saçlarınızı Yormayın

Saçlarınıza bakım yaptıktan sonra boya ya ısılı işlemleri çok fazla uygulamayın. Çünkü bu saçları çok daha fazla yoracaktır. Kendi halinde bekleyen saç kısa süre içinde tekrardan toparlanır ve uzamaya başlar.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir