EN İYİ KEPEK ŞAMPUANI VE SARIMSAKLI KEPEK ŞAMPUANLARI

EN İYİ KEPEK ŞAMPUANI VE SARIMSAKLI KEPEK ŞAMPUANLARI

EN İYİ KEPEK ŞAMPUANI VE SARIMSAKLI KEPEK ŞAMPUANLARI

kepek-sampuani

Kepek Şampuanı

Kepeklerin giderilmesi sıkıntılı bir süreç taşır. Kepeklerin deri kalıntılarından oluştuğu bilinir. Bu parçacıkların saçtan atılması da son derece zordur. Kepeklerin saçlara bu denli sıkı tutunması saçlardan da arındırılmasını zorlaştırabilir. Bunun için kullanılan kepek şampuanı saçlarda kepek oluşumunu azaltır.

Fakat ne tür bir şampuan kullanıldığı önem taşır. İçindeki maddeler, yapılırken kullanılan ürünler, bir şampuanın kepek için ne kadar iyi gelip gelmeyeceği hakkında azda olsa fikir verir. Kozmetik şampuanları ve doğal içerikli şampuanlar karşılaştırıldığında, birbirlerinden ayrılan birçok özellik görülür. Fiyat ve performans açısından birbirlerine göre durumları kıyaslandığında, doğal şampuanların daha çok faydalı olduğu görülmüştür.

Kepek şampuanı tercih edilirken bu tercihin Garlex sarımsak özlü şampuandan yana olması iyi bir seçim olacaktır. Çünkü yapımında hangi maddelerin kullanıldığı bilinmektedir. İçerisinde bulunan çinko, provitamin B5 gibi maddeler kepek oluşumunun önüne geçerler. Özellikle içinde bulunan buğday özleri ve papatya saç derisinin oldukça sağlıklı olmasını sağlar. Saç derisine bakım yapan içeriğindeki bir diğer ürün ise menekşedir. Menekşe bitkisinin saç derisi üzerindeki etkileri yumuşatıcı ve tamir edici olarak görülür. Kepeklenme sorununun tamamen ortadan kalkması için saç kökleri daima temiz tutulmalıdır. Bu maddeler bakım yaptığı gibi kepeğinde giderilmesini sağlarlar.

Kepek şampuanı içinde bulunan bazı maddeler saçları kurutur. Kuru saçlarda çatallaşmaya ve kırılmaya müsait hale gelir. Garlex şampuan bu kötü durumu kurtarıcı bir şampuandır. Kuruma ve kırılma karşıtı olduğu için rahat bir şekilde kullanılabilir. Kepeklerinde kısa bir süre içinde azalmasını sağlayarak, güzel saçlar meydana getirir. Garlex şampuan içinde bulunan papatya bitkisi, kepeğin meydana getirdiği kaşıntılarında önüne geçer. Bilindiği gibi bu kaşıntılar arttıkça, parmaklar daha çok saç diplerinde dolaşır. Bu durumda daha fazla kepek oluşmasını sağlar. Bu kaşıntının giderilmesini engelleyen papatya bitkisinin yanı sıra içeriğinde bulunan A vitamini türevleri saç derisine dıştan güzel bir bakım sağlar. Ayrıca içindeki avakado, ısırgan otu ve sarımsak özleri ile de saçlardaki kepeğin önüne geçilmesini sağlar. Isırgan otunun da saçlara sağladığı faydalı etkileri zaman içerisinde görülür.

Kepeklenmeyi giderecek şampuanlar ve saç losyonları bol miktarda mevcuttur. Fakat seçilirken dikkatli davranabilmek gerekir. Şampuanın içerdiği, yapılan malzemeler dikkatli araştırılıp kullanılmalıdır. Kepek şampuanları kullanılırken dikkat edilecek başka hususlarda bulunur.

kepek-sampuanlariKepeğin giderilmesi için kullanılan şampuanların birçoğu saçları kurutur. Kepeği önleyen bu şampuanlar diplerde daha fazla kuruluk yaratabilir. İçeriğini oluşturan maddeler gereği her zaman doğal şampuanlar seçilmelidir. Doğal olan şampuan; saçların nem seviyesini dengeler. Dengeli nem seviyesi saçlara parlaklık verdiği gibi, saçtaki kepeklenmeyi de azaltır. Özellikle son zamanlarda doğal ürünlere daha fazla rağbet edilmesi bu durumu iyi bir şekilde açıklamaktadır. Kepek şampuanları’nın en başında Garlex sarımsak özlü şampuan bulunur. Kepeklenmeyi gidererek daha sağlıklı bir görüntü oluşturur. Bu görüntüyü devam ettirmek ve her zaman kepeksiz saçlara sahip olmak için Garlex sarımsak özlü şampuan kullanılmalıdır. Yan ürün olarak saç losyonu da bulunmaktadır. Fakat Garlex şampuan kendi başına bile saç problemlerini çözecek niteliktedir. Şu ana kadar saçlarındaki kepek şikayetinden yakınan kişiler, 1 ay gibi bir süre Garlex şampuanı kullandıklarında aradaki farkı çok net bir şekilde ayırt edebilirler. Garlex şampuan saç köklerini beslediği gibi saç derisini de mikroplara karşı korur. Temizlenmiş saç kökleri daha sağlıklı ve canlı gözükür. Saçların büyüme hızında artış olur ve kepeklenme ortadan kalkar.

en-iyi-kepek-sampuaniKepek şampuanları içinde bulunan ve hayvanlar üzerinde deney yapılarak insanlara sunulan birçok şampuan, insanlara fazlası ile zararlıdır. Zaten bu şartlar altında üretilen ürünler insanlarında güvenini yıkar. Kepek şampuanı son derece doğal ürün bileşimlerinden oluşmalıdır. Bu durum; hem şampuana olan güveni artırır, hem de saçların daha sağlıklı ve kepeksiz olmasını sağlar.

Kepeklerin giderilmesi için kullanılan kozmetik amaçlı şampuan türleri mecbur kalınmadığı sürece kullanılmamalıdır. Saç diplerinde oluşturdukları tortular zaman içinde alerjik reaksiyonlar doğurarak egzamaya bile sebep olabilirler. Ne kadar sancılı bir hastalık olduğu bilinen egzamanın iyileşme süresi de çok zordur. Kepeklenme boyutunu ileri safhalara taşımamak için kullandığımız şampuana da oldukça özen göstermeliyiz. Hem daha doğal hem de daha ekonomik ürünlere yönelip kepeksiz bir görüntü elde edebiliriz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir