En İyi Saç Çıkaran Bitkisel Ürün

En iyi saç çıkaran ürün nasıl olmalı? Özellikleri nelerdir? Neler içermeli?

Eğer saç kökleri ölmemiş, çok aşırı derecede saç kökündeki tüycükler zayıflamamış ise, doğru besleyici içeriğe sahip ürünlerle sonuç almak mümkündür. Düzenli kullanım ve gerekli zamanı tanıyacak kadar sabır ile eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Aksi durumda en iyi saç çıkarıcı ürün, 1 ayda 2000 yeni saç teli, hemen saç çıkarmaya başlıyor gibi yanıltıcı reklamlara dikkat ediniz. Duygularınıza sahip olup lütfen gerçekçiliği elden bırakmayınız.

Güzelliği bir bütün olarak görürsek bu bütünün en önemli parçalarından birisini de saçlar oluşturmaktadır. Güzel, parlak, uzun ve hacimli saçlar herkesin hayalidir. Fakat günümüzde stresli bir hayat, dengesiz beslenme, hava kirliliği, kimyasal kozmetik gibi etkenler saçların dökülmesini arttırmış ve saçların kırılmasına sebep olmuştur. İşte bugün de saçlarımızı bu olumsuz etmenlerden korumak, sağlıklı görünmesini ve hızlı uzamasını sağlamak için bazı doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Doğal yollarla saç uzatma yöntemleri, bahsedeceğimiz şekilde evinizde kolayca bulabileceğiniz veya oldukça cüzi miktarlara alabileceğiniz malzemelerden ve yöntemlerden oluşmaktadır. Sizlere tavsiye ettiğimiz ürünlerden başka markanın ürünlerini de kullanıyorsanız o markaya ait saç uzatma ürünlerini de kullanabilirsiniz. Hatta sizlere kolaylık sağlamak amacıyla da bitkisel ürünlerden oluşan sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Eğer yoksa hem doğal hem de daha ucuza bakım yapmak için sizlere Anlatacağımız saç uzatmanın yollarını uygulayabilirsiniz. İşte 1 ayda saç uzatmanın yolları konusunda fazlasıyla işinize yarayacak en etkili yöntemler.

Sık Sık Masaj Yapın!

Saçların uzamasını sağlayacak en kolay ve doğal yöntemler arasında saçlarınıza sık sık masaj yapmanız olacaktır. Saçlarınıza nemliyken masaj yapmanız saç diplerindeki kan akışını hızlandıracağından dolayı hem rahatlamanıza hem de saçlarınızın yaklaşık 1 ay kadar kısa bir sürede uzamasını sağlayacaktır.                   

Sarımsak Şampuanını Kullanın!

Sarımsakta bol miktarda sülfür, selenyum ve vitaminler bulunmaktadır. Bu yüzden de saçların dökülmesini önlemekte ve kısa zamanda uzamasını sağlamaktadır. Siz de saçlarınız kısa sürede uzamasını istiyorsanız sarımsak şampuanı kullanın. Sarımsak şampuanına örnek olarak da Bitkisel kozmetik ürünler alanında kalitesiyle adını duyurmuş olan Garlex firmasını tavsiye ediyoruz. Siz de kullanın tavsiyemizin boşa çıkmadığını göreceksiniz.

Kilolarınızdan Kurtularak Kalorinizi Enerjiye Dönüştürün!

Vücudunuzdaki mitokondri miktarını arttırmak metabolizmanızı hızlandıracaktır. Mitokondri, harcadığınız kalorilerinizi, oksijenle birleşerek enerjiye çeviren hücrelerin içinde yer alan organeldir. Mitokondri, kalp, karaciğer ve kaslar gibi çok çalışan hücrelerin başında yer alır. Deyim yerindeyse vücudun enerji deposudur. Mitokondrinin kalorileri oksijenle birleşerek enerjiye çevirmesine metabolik hız denir. Vücuttaki metabolik hız arttıkça da vücudumuzdaki hücreler daha hızlı çalışmaktadır. Metabolik hız sayesinde de saçların uzama süresi kısalmakta ve istediğimiz saç uzunluğuna sahip olabilmekteyiz. Bu yüzden mitokondri vücudumuz için önemlidir.

Düzenli Beslenin!

Saçların dökülmesinin en temel sebeplerinden birisi de düzensiz beslenmedir. Alınan gıdalar yetersiz ise saçlarda dökülmeye kırılmaya ve başka türlü sorunlara yol açmaktadır. Bu yüzden düzenli beslenme saçlarımız için büyük önem ifade etmektedir. Haftada en az iki gün balık yememiz, taze sebze ve meyveyi olabildiğince sık tüketmemiz gerekmektedir. Düzenli beslenmeye başladıktan sonra saçlarınızdaki değişimi fark etmemenizin mümkünü olmayacaktır.

Saçlarınızı Sabah Akşam Tarayın!

Saçları sabah akşam taramak, baştaki kan akışını hızlandırdığı gibi ölü hücrelerin de canlanmasını sağlamaktadır. Saçları düzenli bir şekilde taramak saç diplerini çabuk beslediği için direkt olarak saçların hızlı bir şekilde kısa sürede uzamasını da sağlamaktadır. Fakat önemli bir detay olarak saçlarınızı ıslakken taramayın. Islakken saçlarınızı taramanız saçlarınızın kırılmasına ve dökülmesine sebep olacaktır. Son olarak da saçlarınızı tararken geniş dişli taraklar tercih ederseniz saçlarınızı taramanız daha kolay hale gelecektir.

Bitkisel Saç Bakım Kremleri Kullanın!

Saçların kısa sürede uzamasını sağlayacak yöntemlerden biri de bitkisel olan saç bakım kremlerini kullanmaktır. Bitkisel saç bakım kremlerini özellikle duştan sonra saçlarınız nemliyken saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız saçlarınızın kısa sürede uzadığını fark edeceksiniz. Çünkü bitkisel saç kremleri saçları besleyeceği için hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç kremlerini seçerken bitkisel Garlex ürünlerini tercih ederseniz saçlarınız için en doğru kararı vermiş olacaksınız.

Saçların hızlı uzamasında en iyi bitkisel ürünlerden bahsettik. Eğer sizler de saçlarınızın hızlı uzaması için bitkisel ürünleri tercih etmek istiyorsanız bu yazıyı okuyarak derdine çare bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir