ERKEKLERDE SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

ERKEKLERDE SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

ERKEKLERDE SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

Erkeklerde saç uzatma yöntemleri

Saçlar şüphesiz ki bir erkeğin ya da bayanın en önemsediği kısmıdır. Çünkü saç modelleri, saç renkleri, saç şekilleri gibi konularda yaptığınız en ufak değişiklikler bile sizi bambaşka bir görüntüye kavuşturmaya yetiyor. Bayanların büyük çoğunluğu uzun ve parlak saçlara sahip olmak ister. Ama son zamanlarda ve günümüzde erkeklerde saç uzatma ve bakımı konusundaki çabaları ve arzuları göze çarpıyor. Fakat bazılarımızda da saç uzama problemi yaşanabiliyor. Bazılarının saçı hızla uzarken bazılarının saçlarının uzaması uzun zaman alabiliyor. Aslında saçların kendi kendine uzamasını beklemek yerine birazda kendi yardımımızla iyi sonuçlar almamız mümkün. Saçların uzamasını hızlandırmak büyük ölçüde bize bağlı gibi gözüküyor. Aslında halk arasında yaygınlaşmış doğruluğu emin olmayan bir bilgi var. Saçların sık sık kesilmesi sadece güzel ve sağlıklı uzamasına biraz destek olacaktır.

erkek-sac-uzatmaErkekler için saç uzatma yöntemleri olarak hemen hemen birçok önlem ve yararlı uygulamalar mümkün. Bilinmesi gereken bir bilgide saçın sık sık kesilmesi sadece sağlıklı uzamasına yardımcı olabiliyor. Uzama süresine herhangi bir olumlu etkisi olmayabiliyor. Eğer saçlarınıza doğru davranırsanız sık sık kestirmek zorunda kalmayacak sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için temizliğine dikkat etmelisiniz. Saç diplerinin yağlanmasına izin vermeyecek derecede bakım yapmalısınız.

Erkeklerde saç uzatma yöntemleri içinden biri de saçların ihtiyacı olan besinlerin vitamin ve minerallerin yeterli miktarda alınmasıdır. Saçların uzamasında gerekli önlemler alındıktan sonra sıra en önemli etkenlere geliyor. Zengin içerikli bitkisel yağlar saç uzama evresinde faydalı olacaktır. Tatlı badem yağı, yılan yağı, susam yağı, hint yağı, biberiye yağı, sarımsak, ısırgan otu, papatya gibi içeriğindeki faydaları kanıtlanmış bitkiler olup saç uzama evresinde size destek olacaktır. Bunların en başında gelen sarımsak saç, kaş ve kirpiklerin uzamasında dökülenlerin yerine yenisinin çıkmasında büyük rol oynayacaktır. Normalde kullanılan şampuanın içerisine 2 veya 3 diş sarımsak atarak tedavi süresi hızlandırılabiliyor. Fakat insanların bu tedaviyi uygulayamamalarının en önemli etkeni sarımsağın kokusu. Ama artık kokusu yüzünden böyle mükemmel bir bitkiden mahrum kalmak zorunda kalmayacaksınız.

Mutlaka Okumalısınız:  EV YAPIMI HIZLI SAÇ UZATAN MASKELER

Çünkü Garlex içeriğinde başta sarımsak olmak üzere Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5, Elestab, Trichogen klink çalışmalı etken maddeler de ilave edilerek saçlarınız için Garlex sarımsak şampuanını sunmuş durumda. Üstelik kesinlikle hiçbir koku içermiyor. Saçlarınız için gerekli uzama evresi ve canlılığının korunmasında gerekli uzman bakım ürünü olabiliyor.

erkek-sac-uzatmak-icin-bitkisel

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir