Ev Yapımı Avokado Saç Bakım Maskesi

Ev Yapımı Avokado Saç Bakım Maskesi

Ev Yapımı Avokado  Saç Bakım Maskesi

Kıvırcık, kuru, yönetilemez saç her kadının  kızdığı bir durumdur. O bunu başarmak gerçekten çok zordur bir kadın için, ipeksi, pürüzsüz ve düz saçları elde etmek  gerçekten çok zordur.Şampuanlar yalnız saçınızın güçlü ve yumuşak tutmak işini yerine getiremez Bu sebeple özellikle saçı yumuşatmak için saç kremi ve maske kullanmalıyız. Maskeler ise daha çok saçın belli bir sorununa eğilir.

Avokado saçı gençleştirmek ve kaşıntılı , pul pul deri tedavisi için bilinir. Avakado hidrasyon sağlayarak  kafa derisini yumuşatır.Avokado ile saç tedavisi yaparsanız, cansız ve mat saçlara çözüm bulmuş olursunuz. Dökülmüş bölgelerde de saç dersinin gençleşmesine katkıda bulunur. Avakado yumuşaklık, parlaklık yanında hızlı uzamaya da yardımcı olur. Bir çok pahalı maskenin doğal özü olarak zaten avakado kullanılır. Bu tür maskelerden kat ve kat daha başarılı bir maske, krem tarifi vereceğiz.

Malzemeler

  • 1 tam olgunlaşmış avokado
  • 2-3 çorba kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı
  • ¼ fincan aloe vera suyu
  • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu

Malzemeler Hakkında

1. Avokado

Bu tarifte ana maddelerden biri olan ve faydaları yukarıda izah edilmiştir.

2. Bal

Bal doğal bir antiseptik ve anti-bakteriyel . Ayrıca, saç derisini temizler , yumuşak, pürüzsüz ve esnek hale getirmek  içinde onu nemlendirir.

3. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, E vitamini bakımından zengin olması, saçları korur ve dokuyu pürüzsüz yapar  ve parlak yaparken saçınızı besler.

4. Aloe Vera Suyu

daha az hassas pürüzsüz ve daha az lapa lapa dökülen saç derisi sağlarken saç derisi için aloe vera doğada yatıştırıcı ve sakinleştirici rol oynar.

5. Limon Suyu

Istenmeyen maddeleri, uzaklaştıran limon suyu;  kepek ve kirletici diğer tür şeyleri yok eder, kafa derisi pH düzeyini dengeler.

Hazırlama Yöntemi

Adım # 1 : bal, limon suyu ve avokado karıştırın. Ince bir hamur yapmak için bir el blenderı içinde iyice karıştırın. Bir dakika karıştırın veya sizin istediğiniz kıvama gelene kadar.

Adım # 2 : Sonraki, blender içine aloe vera suyu ekleyin. Kremi ayarlayın, saçlarında kullanılacak kıvam çok kalın ise , sıvılaştırılması için daha aloe vera suyu ekleyin.

Adım 3 : Son olarak, hindistan cevizi yağı ekleyin ve kafa derisi üzerine kolaylıkla uygulanabilir pürüzsüz bir macun elde etmek için iyice karıştırın.

Her zamanki gibi saçınızı şampuanlayın sonra, kafa derisi üzerine avokado maskesini uygulayın, saç köklerinden uçlarına kadar yedirin.İyice masaj yaparak maskesinin emmesini sağlayın. Yarım saat bekletin daha sonra saçınıza uygun şampuanlayın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir