EV YAPIMI HIZLI SAÇ UZATAN MASKELER

Saçları Uzatmak

EV YAPIMI HIZLI SAÇ UZATAN MASKELER

sacuzatan-sampuan. Yağ Terapisi

Yağ tedavisi  uzun ve güzel saçlarınızın olması için en iyi panzehirdir. Yağlar doğal kremlemeyi sağlar  ve onları uzun ve sağlıklı tutar.Yağlar, hindistan cevizi, hardal, zeytin, hint, biberiye, jojoba, üzüm çekirdeği, adaçayı, lavanta, ve keten tohumu gibi yağlar saç bakımı için iyidir.

. Aloe Vera

brendi

aloe vera jel

yumurta

Birlikte aloe vera jeli, brendiyi ve yumurtayı saçınız için nasıl bir yarar sağladığını merak edebilirsiniiz. Bu üç karışımı karıştırın ve kafa derisi üzerinde bir saat bırakın .Normal su ile yıkayın. Bu maske saçlarınızı çok güzel yapacak ve brendi onlara parlaklık katacak.

EV YAPIMI HIZLI SAÇ UZATAN MASKE TARİFLERİ

. Yeşil Köri Yapraklar

Hindistan cevizi yağı içine  yeşil köri ekleyin ve onlar tamamen yağın içinde yanana kadar onları ısıtın. Bu ilaç uzun saçlara sahip olmak isteyenler için bir altın olmasının , yanı sıra  ağaran saçı önler .

. Avokado

Avokado uzun ve parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Avokado ve  hindistan cevizi yağı ile saç derinize masaj yapın. On on beş dakika boyunca bu karışımı saçınızda bırakın ve sonra durulayın.

. Muz

Muz de saçlar için iyi bir bakım ürünüdür ve bir saç maskesi olarak kullanılabilir. Bu potasyum, A vitamini, E ve C bakımından zengindir .Olgun muzu  saçınıza uygulayın. Ayrıca ona biraz süt veya bal ekleyebilirsiniz.

. Turunçgil

Turunçgiller kepek ve yağlı saç derisi sorunları tedavisinde çok etkilidir.  Alternatif olarak, portakal suyu ve elma püresini eşit miktarda karıştırın ve onları daha uzun ve daha kalın yapmak için saçınıza uygulayın. Bir hafta içinde farkı göreceksiniz. Bunların yanında saç kreminizin içine biraz portakal suyundan birkaç damla ilave edin.

. Keten Tohumu

vejetaryenler olanlar için, keten tohumu alımı, omega-3 yağ asitleri için  için bir seçenektir. Keten tohumu, bu nedenle, bu yağ asitleri açısından zengin olduğundan saç için de iyidir. Beş gün boyunca su dolu bir kapta keten tohumundan üç çorba kaşığını suda bekletin. Beş gün sonra, su ile  keten tohumu neredeyse tüm temel besinleri ile  absorbe olduğunda, pamuk yardımıyla kafa derisi üzerine çözümü uygulayın. Bir kaç gün içinde, saçın daha kalın büyümeye başladığını göreceksiniz. Aslında keten tohumu yemek de saç, cilt ve sağlık için iyidir.

. Kına

Kına sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenlerin  formülüdür. Biraz kına yapraklarını veya tozundan alarak  suyla karıştırın. Saçınıza uygulayın bu hamuru iki saat sonra yıkayın. Bu yöntem sizin saç tellerinize doğal bir renk verir  ve onların daha kalın ve yumuşak görünmesini sağlar. Bazı kişiler de kına saç dökülmesine neden olabilir. Bu kınanın zarar verdiğinden değil dökülecek saçları temizlemesinden dolayı olur.