EVDE SAÇLAR NASIL KESLİR? NASIL ŞEKİL VERİLİR?

EVDE SAÇLAR NASIL KESLİR? NASIL ŞEKİL VERİLİR?

EVDE SAÇLAR NASIL KESLİR? NASIL ŞEKİL VERİLİR?

Çoğu kadın kuaförlere döktüğü boşa paralardan şikayetçidir. Çünkü büyük umutlarla gittikleri yerler de hem zamanlarını hem paralarını harcarlar ama çoğu zaman sonuç istedikleri gibi olmaz bunun için artık kadınlar evde bazı teknik ve yöntemlerle biraz da el marifetiyle kendi saçlarını istedikleri şekilde kesebilir kırıklarını alabilirler.

Öncelikle saçlarımız da kırıklar varsa bu kırıklardan nasıl kurtulabiliriz onu öğrenelim. Çeşitli kırık tipleri vardır saç ucu bembeyaz olur hafifçe çekildiğin  de saç uçtan kopar. Bunun yanın da saç ucu 2,3,4 hatta daha fazla parçaya ayrılabilir. Saçlarımıza düzenli olarak yaptığımız yağ bakımları tam olarak istediğimiz etkiyi göstermediği taktir de saçlarımızın kesilmesi kaçınılmazdır. Ev de kendi saç kırıklarımızı nasıl alabiliriz onu inceleyelim. Öncelikle saçlarımızı hafif olarak ıslatmalıyız. Islattığımız saçlarımızı ortadan ikiye ayırmalıyız ki saçlar eşit ölçü de kesilebilsin. Daha sonra saçlarımızı ince bir tarak yardımıyla saçlarda hiç dolaşıklık kalmayacak şekilde taramalıyız. Ortadan ikiye ayırdığımız saçları tekrardan ikiye bölerek saçlarımızı 4 bölüme ayırmalıyız. Saç kesme işlemi için kullanılan makasları tercih etmelisiniz. Bu tarz makaslar hem küt ucu sayesin de size bir zarar vermez ayrıca kişiye tutuş kolaylığı sağlar. Saçlarınızı önlerden başlayarak eliniz yere yatay olarak 0 derece açı yapacak şekil de elinizi tutarak ayırdığınız saç öbeğinin sonuna kadar elinizi hiç kaldırmadan kesmelisiniz.Kestiğiniz saç öbeğini ince bir tarakla tarayarak kestiğiniz saçlarınız da hiçbir boyut farkı olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu işlemi sırayla tüm saçınız da uygulamalısınız. Saçlarınızın arkasını görmek için geniş çaplı bir yüz aynası ve boy aynası idealdir.

SAÇLARA NASIL ŞEKİL VERİLİR?

Saçlarınızı yukarı da bahsettiğimiz yöntem dışında ıslatmadan da daha pratik ve kısa bir yöntemle de kırıklarından kurtarabilirsiniz. Saçlarınızı taradıktan sonra yine ince ince öbeklere ayırdıktan ayırdığınız saçı kendi etrafında dolayarak iyice sıkın oluşturduğunuz şeklin dışına çıkan saçlar katlar da oluşan kırıkların uçlarıdır. Makasınızı yatay bir şeklide tutarak bu çıkan saçları rahatlıkla kesebilirsiniz. Bu yöntem de kesinlikle saçlarınız da bir boy farkı olmaz.

Saçlarınızın kırıklarını almanın yanın da kat atmak istiyorsanız saçlarınızı ıslattıktan sonra saçlarınızı bölümlere ayırınız. Daha sonra istediğiniz kat şekline göre kesiniz örneğin arkası kısa önler uzun bir model istiyorsanız  saçlarınızı ense hizasından kesmeye başlayarak öne doğru ilerlemelisiniz. Saçlarınızı sık sık tarayarak saçlarınız da ki boy farkını ölçmelisiniz. Bunların yanın Saçlarınızı önden başlayarak arkaya doğru önler de ki kat miktarı daha çok olacak şekilde de kesebilirsiniz. Elinizin yatkınlığı arttıkça evde kendi saçınıza ya da bir arkadaşınızın saçına istediğiniz modeli verebilirsiniz. İnternette araştırma yaptığınız da saç kesmeyle ilgili pek çok videoda bulabilirsiniz. Siz siz olun eğer eliniz yatkın değilse saç kesimleri için öncelikle küçük modellerden başlayın.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir