EVDE YÜZ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

EVDE YÜZ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

 EVDE YÜZ BEYAZLATMA NASIL YAPILIR?

evde-cilt-beyazlatma-nedir

Birçok kişi için cilt güzelliği oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Cildindeki lekelerden ya da izlerden rahatsız olan birçok kişi bu gibi olumsuz durumlardan kurtulabilmek adına çeşitli yolları denemektedirler. Bütün bunların yanı sıra çok fazla sayıda kişi tarafından beyaz ten arzusu birtakım maske ya da yöntemleri denemeyi de beraberinde getirmeye devam etmektedir. Bu yöntemler ile birlikte kişiler kendilerini çok daha iyi hissedebilmektedirler. Bu kapsamda kişiler, evde yüz beyazlatma nasıl yapılır? Sorusunu sürekli olarak yöneltmeye de devam etmektedir.

Evde Yüz Beyazlatma Teknikleri

Beyaz tenli olabilmek için her türlü yolu denemeye devam eden kişiler, bu yollar arasında en etkili olan evde yüz beyazlatma teknikleri tercih edilmeye devam etmektedir. Bu teknikler genellikle doğal ürünler ile birlikte yapılmakta olup aynı zamanda herkes tarafından da bulunabilmektedir.

Evde-Cilt-Beyazlatma-Yöntemleri-Teknikleri-Nelerdir

 

Her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen bu teknikler birçok uzman tarafından da onaylanmaktadır. Böylelikle kişiler hem yüzlerindeki cilt lekelerinden kurtulabilirken aynı zamanda hayalleri olan beyaz tene kavuşabilme imkânına sahip olabilmektedirler. Herkes tarafından büyük bir keyif ile kullanılmaya devam edilen bu ender kalitedeki evde yüz beyazlatma yöntemlerinin birkaçı ise şöyledir:

  • Portakal kabuklarını soyun ya da rendeleyin ve güneşte kurumasını sağlayın. Yoğurt ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile durulayın.
  • Hindistan cevizi yağı, evde yüz beyazlatma teknikleri arasında en çok tercih edilenidir. Bu yağı cildinizde beyazlamasını istediğiniz bölgeye ya da tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

evde-cilt-beyazlatma-nasil-yapılır

  • Yarım yemek kaşığı buğday, 2 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı toz zerdeçalı karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve yarım saat sonra ılık su ile durulayın.
  • 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Cildinize uyguladıktan sonra 20 dakika içerisinde durulayın.

Evde Yüz Beyazlatmanın Zararı Var Mıdır?

Evde uygulanan beyazlatma tekniklerinin içerisinde genellikle doğal ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin cilde herhangi bir zararı olmasa da maske ya da karışımların içerisinde bulunan her ürünü tanımalısınız. Bu ürünlerin cildinize ya da size herhangi bir alerjen durumu olması halinde uygulamamalısınız. Aksi takdirde evde yüz beyazlatmanın zararı bulunmamaktadır.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir