Garlex Kayısı Çekirdeği Yağı Kil Maskesi

Kırışıklık karşıtı yoğun bakım

Zengin içeriği ile etkin sonuçlar sizleri bekliyor


Kayısı Çekirdeğinin Cilde Faydaları

  • İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildi nemlendirmekte ve cildi beslemektedir.
  • Özellikle A vitamini bakımından oldukça bir besin kaynağı olmaktadır.
  • Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları geçirmekte ve yaşlanmayı geciktirmektedir.
  • Cildi yağlandırmaz ve bu yüzden yağlı ciltler için de kullanılması mümkün olabilmektedir.
  • Alerjik ya da kaşıntılı cilt sorunlarında kullanılarak, kişilerin kaşıntılarını azaltmakta ya da geçirmektedir.
  • Güneşten gelen zararlı ışınlara karşı cildi korumaktadır

 

Kayısı Çekirdeği Yağı: Cilt bakımında etkin olarak kullanılan bu şifalı bitki, doğru yöntemlerle yağ haline getirildiğinde, oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Garlex yüz maskesi içeriğinde yüksek kaliteli doğal bitki yağları kullanılmaktadır.

Kaolin : Alüminyum silikat türevi bir mineral olup cilt güzelliği ve sağlığı için yüz yıllardır genellikle maske olarak kullanılan doğal bir kildir.

Bentonit : Alüminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül , tüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıca montmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.

Allantoin (Salyangoz özü): Hücreleri yenileyici etkisi olan özel bir proteindir. Anti-aging ürünlerde vazgeçilmez etken maddeler arasında yer alır. Genel olarak dermatolojide cilt hasarlarını önlemek amacıyla kullanılar seçkin etken maddeler arasındadır.Yeniden yapılandırıcı (regeneratif ) özelliği sayesinde cilt üzerinde bulunan izleri girermekte kullanımı yaygındır. Hatta ameliyat izlerini (scar-iz), yok etmek için güvenle kullanıldığı bilinmektedir. Cildi nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt yaralanmaları ve ciltteki pürüzleri gidermek için kullanılır. Cildi nemlendirir, keratolitik etki gösterir. Extracellular matrix’in su tutma kapasitesini arttırır. Anti-iritandır. Hassas peeling yaparak cildi yeniler.

Lavanta Yağı: Lavanta bitkisinin en belirgin özelliklerinden biri antibakteriyel olmasıdır. Bu özelliği sayesinde cildin arındırılmasını sağladığı bilinmektedir ve akne oluşumunu engellemede etkilidir. Vücutta ve yüzde bulunan siyah, beyaz noktaları temizler.

Limon Yağı : Cildin canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda leke oluşumunu engellediği bilinmektedir.

Provitamin B5 : Kullanımı oldukça yaygın bir vitamindir. Genellikle yüz maskesi ürünleri ciltte kızarıklık meydana getirir. Maske kullanımı esnasında ve peeling işlemleri sırasında en çok şikayet edilen konu ciltte meydana gelen kızarıklık ve tahriştir. Provitamin B5 ise oluşan bu tahrişi önler ve cildin daha iyi korunmasını sağlar.


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır