Garlex Kayısı Çekirdeği Yağı Kil Maskesi

Garlex Kayısı Çekirdeği Yağı Kil Maskesi

Garlex Kayısı Çekirdeği Yağı Kil Maskesi

Kırışıklık ve yoğun mimik çizgili ciltler için yoğun bakım

Hakiki doğal kayısıçekirdeği yağı ve aynı zaman 2 farklı doğal kil karışımı ile güçlendirilmiş formülle hızlı ve etkili sonuçlar sizleri bekliyor..!

Ürün ne kadar gider: Tek kullanım
Gramajı: 10gr e
Önerilen Kullanım Süresi: En az 4-6 hafta kullanım önerilir. (4-6 Hafta = 1 Kür) Uygulanan bölgedeki sorunun durumuna göre gerekirse 2-3 kür aravermeksizin uygulanabilir. Hafif tempo (2-3 gün arayla) sürekli kullanılabilir.
Kullanım Şekli: Cilt hassasiyetine göre hafta da 2-4 adet tek kullanımlık kayısı çekirdeği yağı kil maskesi kullanılabilir.
Uygulama Şekli: Cilt üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülür. En az 10-15 dk süreyle bekletilir. Sonrasında yavaşça cilt ve deri üzerinden yıkama yaaarak temizlenir.

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI KİL MASKESİ İÇERİĞİ:

Kayısı Çekirdeği Yağı : Kayısının etli kısmı, evde hazırlanan pek çok cilt bakımı ya da saç bakımı maskelerinde kendini göstermektedir. Kurutulmuş kayısı çekirdeğinin yağı içerisinde bol
miktarda C vitamini bulunmaktadır. Bu C vitamini sayesinde, cilt yağlanmadan nemlendirmekte ve güneş ışınlarından dolayı yıpranan cilde parlaklık kazandırmaktadır. Bu yüzden kayısı çekirdeği yağı ile cilt bakımı pek çok kişi tarafından bilinmese de, cilde çok fazla faydası bulunmaktadır.


Kaolin :
Alüminyum silikat türevi bir mineral olup cilt güzelliği ve sağlığı için yüz yıllardır genellikle maske olarak kullanılan doğal bir kildir.

Bentonit :
Alüminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül , tüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıca montmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.

Allantoin (Salyangoz Özü) : Hücre çoğalmasını uyarmak ve dokunun yeniden yapılanmasını destekleyici özelliği bilinmektedir. Ciltte sakinleştirme, temizleme ve iyileştirme aksiyonunu geliştirdiği düşünüldüğünden, sayısız preparasyonlarda tamamlayıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Limon yağı ve Lavanta yağı : Cildi ferahlık verir ve anti bakteriyel özelliği sayesinde mikrop bakteri üremesine engel olur. Cilt ve psikolojik stresi alır sakinleştirir, teskin eder.

Gliserin : Doğal nem kaynağıdır. Bir çok cilt bakım ürününün temel taşıdır.

Provitamin B5 :  Ciltte sakinleştirme ve nem dengesi için önemlidir. Aynı zamanda besleme yapar.

Kayısı çekirdeği yağı ve cilt için kullanımı:

Kişilerin cilt bakımı yaparken kullandıkları ürünlerin yanı sıra bir de kullanabilecekleri doğal yağlar ve doğal bitkiler olmaktadır. Aslında her biri doğada yetişen bitkilerden ya da meyvelerden meydana gelekayisi-cekirdegi-yaginin-faydalarin doğal yağların biri de kayısı çekirdeği yağı olmaktadır. Kayısının etli kısmından değil, kayısının kurutulmuş çekirdeğinden elde edilen kayısı çekirdeği ile cilt bakımı yapmak daha sağlıklı olmaktadır. Kayısının etli kısmı, evde hazırlanan pek çok cilt bakımı ya da saç bakımı maskelerinde kendini göstermektedir. Kurutulmuş kayısı çekirdeğinin yağı içerisinde bol
miktarda C vitamini bulunmaktadır. Bu C vitamini sayesinde, cilt yağlanmadan nemlendirmekte ve güneş ışınlarından dolayı yıpranan cilde parlaklık kazandırmaktadır. Bu yüzden kayısı çekirdeği yağı ile cilt bakımı pek çok kişi tarafından bilinmese de, cilde çok fazla faydası bulunmaktadır.

Kayısı Çekirdeğinin Cilde Faydaları

 • İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildi nemlendirmekte ve cildi beslekirisikliklar-icin-kayisi-cekirdegi-yagimektedir.
 • Özellikle A vitamini bakımından oldukça bir besin kaynağı olmaktadır.
 • Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları geçirmekte ve yaşlanmayı geciktirmektedir.
 • Cildi yağlandırmaz ve bu yüzden yağlı ciltler için de kullanılması mümkün olabilmektedir.
 • Alerjik ya da kaşıntılı cilt sorunlarında kullanılarak, kişilerin kaşıntılarını azaltmakta ya da geçirmektedir.
 • Güneşten gelen zararlı ışınlara karşı cildi korumaktadır.

Kayısı Çekirdeğinin Cilde Etkileri

 • Cildin ihtiyacı olan linoleik ve oleik asit gibi esansiyel yağları içeren kayısı yağı çekirdeği, cilt tarafından kolaylık ile emilen A vitamini bakımında da zengin olmaktadır. Bu sayede hasarlı ciltlerin bakımında ve onarılmasında oldukça faydalı bir doğal yağ olmaktadır.
 • Kayısı çekirdeği yağı ile cilt bakımında alerjik ve hassas cilt tipleri içinde bir kayisi-cekirdegi-yagi-ile-masajçözüm noktası olmaktadır. Bunların yanı sıra, kayısı yağı çekirdeği iltihap önleyici olarak da kullanılmaktadır. Egzama ya da dermatit gibi ciltte kızarıklığa, tahrişe ve kaşıntıya neden olan cilt problemlerinin de çözüm kaynağı olarak kullanılan bir
  doğal yağ çeşidi olmaktadır. Ancak kayısı yağını kullanmadan önce mutlaka bir uzman ile görüşmeli ve bu tür hastalıklar için bir krem kullanıyorsanız, uzmana sormadan bırakmamak gerekmektedir.
 • Yaz aylarında etkileri artan güneş ışınları, hava kirliliği gibi nedenlerden dolayı hem ciltte yer alan gözeneklerin kapanmasında hem de cildin daha erken yaşlanmasına neden olmaktadır. Bu durumları azaltmak ya da yok etmek için kayısı çekirdeği yağı kullanılmaktadır. Hem cildin yumuşamasına hem de cildi derinlemesine temizleyerek gözeneklerin açılarak yaşlanmasına engel olmaktadır.
 • Kayısı çekirdeği yağı ile cilt bakımında son olarak kayısı yağı, cilt tonunun gelişmesine de yardımcı olmaktadır. Masaj salonlarında uygulanan aroma terapi bölümünde en çok tercih edilen doğal yağ çeşidi kayisi-cekirdegi-yagi-ile-kil-maskesiolmaktadır.

Diğer Maske Çeşitlerimiz:
Gül Yağlı Kil Maskesi
Kayısı Çekirdeği Yağlı Kil Maskesi
Yosun Kil Maskesi
Soyulabilir Siyah Maske
Buğday yağlı kil maskesi
Elma yağlı kil maskesi
Nar yağlı kil maskesi
Susam yağlı kil maskesi
Vişne yağlı kil maskesi
Şeftali yağlı kil maskesi

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir