GECE DAVETLERİ İÇİN CİLT BAKIMI VE MAKYAJ TÜYOLARI

GECE DAVETLERİ İÇİN CİLT BAKIMI VE MAKYAJ TÜYOLARI

GECE DAVETLERİ İÇİN CİLT BAKIMI VE MAKYAJ TÜYOLARI

Gece davetlerinde güzel bir cilde sahip olmak ve kusursuz bir makyaja sahip olmak isteyen kadınlar, bu gibi davetler için son derece kapsamlı bir şekilde hazırlanmak istemektedir. Kusursuz bir makyajı elde edebilmek için öncelikle cilt bakımının eksiksiz ve uygun bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu kapsamda ilk olarak kişilerin cilt tiplerini doğru bir şekilde bilmeleri gerekmektedir. Cilt tipine uygun olacak şekilde cilt derinlemesine olacak şekilde temizlenir. Bu temizlik işlemlerinde maskeler, kürler ya da kozmetik markalarının üretmiş olduğu çeşitli ürünler kullanılabilmektedir. Cildin temizlenmesinden sonra ise, kadınların yine cilt tiplerine uygun nemlendiriciler ile ciltlerini nemlendirmeleri gerekmektedir.

gece-makyajında-ton-uyumu

Bol miktarda cildin nemlendirilmesi, cildin çok daha sağlıklı görünmesini sağlarken aynı zamanda makyajın da çok daha canlı görünmesini sağlamaktadır. Bütün bu aşamalardan sonra ise, gece makyajı için cilt bakımı ve makyaj tüyoları için aşağıdaki aşamaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Gece boyunca kusursuz bir ten makyajına sahip olmak için en önemli aşamalardan birisi de, cilt tipine ve rengine uygun olan fondöteni seçmektir. Piyasada oldukça fazla sayıda kozmetik markası tarafından birbirinden farklı özelliklere sahip olan fondöten üretilmektedir. Kadınlar bu fondötenler arasından kendisine en uygun olanını oldukça kolay bir şekilde tercih edebilme imkânına sahip olmaktadır. Fondöten seçimi sırasında, içerisinde bulunulan mevsime de dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaz aylarında kapatıcı özelliği yoğun olan fakat çok daha su bazlı ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

gece-daveti-için-cilt-makyajı

  • akmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple de suya dayanıklı ve ince yapılı olan fondötenlerin tercih edilmesi, kişilerin uzun saatler boyunca makyajını muhafaza edebilmesine de olanak tanımaktadır.
  • Makyaj yaparken birçok kişi pudra kullanmak istememektedir. Kış aylarında pudra kullanmaya her ne kadar gerek olmasa da, yaz aylarında makyajın daha uzun süre cilt üzerinde kalabilmesi için transparan bir pudra ile sabitlemek oldukça önemli olabilmektedir. Bu konuda da kişilerin cilt tonları ile uyumlu bir renkte pudra kullanmaları önemlidir.

gece-makyajında-pudra-kullanımı

  • Gece davetlerinde yapılan makyajlarda, kadınlar genellikle göz makyajlarına büyük bir özen göstermek istemektedir. Daha çekici ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınlar için birbirinden farklı göz makyajı ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler arasında yer alan farlar, eyeliner, göz kalemi ve rimeller oldukça yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Kış aylarında makyajın sabit kalması çok daha kolay olsa da bu durum yaz ayları için maalesef ki söz konusu olmamaktadır. Bu sebeple de tıpkı fondöten tercihinde olduğu gibi göz makyajı için ürün seçiminde de suya dayanıklı olan ürünler tercih edilmelidir.

gece-daveti-için-göz-makyajı

Düğün, nişan, söz ve doğum günü özel günlerde far kullanımı oldukça yaygın olmaktadır. Far sürerken doğru tekniklerin uygulanması ve kişilerin göz kapaklarına uygun far çeşitlerini tercih etmeleri gerekmektedir. Bu aşamadan sonra kişiler kendi tercihlerine göre isterlerse göz kalemi isterlerse de eyeliner kullanarak göz makyajlarının önemli bir aşamasını bitirebilmektedir. Göz makyajında en son olarak rimel uygulaması yapılmalıdır. Kişiler kirpiklerinin nasıl bir görünüme sahip olmasını istiyor ise, piyasada bu istekleri yerine getirmeyi amaçlayan birbirinden farklı rimel arasından dilediğini tercih edebilmektedir. Rimel sürerken uygulanması gereken doğru teknikler ile birlikte, çok daha kolay ve doğru bir şekilde rimel sürülebilmektedir.

kusursuz-gece-makyajı

  • Yapılan makyajın bütünlüğünü koruyabilmek için, kaşların da önemi son derece büyük olmaktadır. Kişilerin yüz tiplerine uygun olacak şekilde kaşlarını şekillendirmeleri gerekmektedir. Seyrek ve ince kaşlara sahip olan kadınlar için son yıllarda birbirinden etkili kaş ürünleri bulunmaktadır. Kaş kalemi ya da kaş farı, son zamanlarda oldukça fazla sayıda kadın tarafından son derece büyük bir ilgi görmeye devam etmektedir. özel-davetler-için-kaş-şekillendirmeTüylerin çıkış yönünde doğru hafif ve nazik hareketler ile seyrek olan kaşlar, kısa bir süre içerisinde doldurulabilmektedir. Aynı zamanda yine uygun hareketler ve teknikler ile de ince olan kaşların kalınlaştırılabilmesi de bu gibi ürünler sayesinde mümkün olabilmektedir. Bu konuda da kişilerin kaş renkleri ile uyumlu ürünleri satın almaları son derece büyük bir önem teşkil etmektedir. Kaş renginden açık ya da koyu renkli kaş ürünlerinin kullanılması, doğallıktan oldukça uzak ve kötü bir görünüme sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da muhakkak bir güzellik uzmanından yardım alınarak bu ürünlerin satın alınması gerekmektedir.

gece-makyajı-yapmanın-teknikleri

  • Makyaj yapma tekniklerinde hemen herkes tarafından bilinen teknik ise ya göz makyajının ya da dudakların ön planda olması gerektiğidir. Bu sebeple de eğer göz makyajı çok daha ön planda ise, dudaklara daha çok nüde renkler uygulanmalıdır. Son yıllarda hemen her kozmetik firması tarafından nüde renklere sahip olan rujlar üretilmektedir. Böylelikle yalnızca göz makyajı ön planda tutulmakta ve kadınlar kusursuz bir makyaja sahip olabilmektedir. Göz makyajı yerine dudakların ön planda tutulması istendiğinde ise, uygulanacak olan rujdan önce dudakların nemlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle de koyu renkli rujlar, dudaklardaki kuruma ya da çatlama gibi problemleri çok daha belirginleştirebilmektedir. gece-makyajı-nasıl-yapılırNemlendirilmiş olan dudaklara, sürülecek olan rujun renginde bir dudak kalemi uygulanmalıdır. Dudak kalemi, rujun daha kusursuz durmasını sağlarken aynı zamanda daha dudakların da daha dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. En son olarak ise, dikkatli bir şekilde dudak çizgisini taşırmayacak şekilde ruj sürülmelidir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir