Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? İşte Cevabı!

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? İşte Cevabı!

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Özellikle kadınların başının belası olan gözaltı morlukları cilt problemlerden en önemlisidir. Bunun nedeni ciltte meydana gelen ödemdir. Aşırı stres, tuz kullanımı, uykusuzluk, yorgunluk gibi problemler gözaltında morluklara neden olur. Kozmetik kimyasallarla gözaltında oluşan bu görüntü yok edilmeye çalışılsa da başarılı olunmaz. Bu durumdan kurtulmanın yolu doğal bitkisel ürünlerle hazırlanan bakımlar kullanılmalıdır.

  • Gözaltı morarmalarını önlemek için düzenli beslenmeye dikkat edilmeli ve alkol, sigara, kahve gibi kötü alışkanlıklardan uzak durulmalı ya da tüketimi azaltılmalıdır.
  • Su tüketimi de çok önemlidir. Her gün düzenli su içilmeli ve spor yapılmalıdır. Bol bol vitaminli meyveler tüketin.
  • Evde çay içerken kullandığınız çayları ve sallama poşet çaylarını da gözaltınıza kullanabilirsiniz. Çay en etkili bitkisel bakımdır.

 

Göz Altı Morluklarını Geçirmek İçin Hazırlanan Doğal Karışım

Kullanılacak Malzemeler:

-yoğurt  (100 gram)

– 1 çorba kaşığı limon suyu

-Ahududu ( yoksa çilek yada böğürtlen kullanılabilinir- 250 gram)

Hazırlanışı:

Kullanılacak malzemelerin tümünü bir kaba koyarak blender yardımıyla ezin. Elde ettiğiniz karışımı isterseniz içebilirsiniz ya da buz kalıplarına koyarak daha sonra göz altlarınıza sürebilirsiniz. Her iki şekilde de etkili bir sonuç görebilirsiniz.  Tercihinizi içmek için kullanırsanız, haftada birkaç sefer, sabah kahvaltıdan önce düzenli olarak kullanınız. Her seferinde karışımı taze hazırlamanız da yarar vardır. Vücudunuzdaki oluşabilecek ödem riskini azaltacaktır.

Karışımı buz kalıplarına koyarak yüzünüzde masaj yapabilirsiniz. Bu sayede gözaltında morluklara ve ödem riskini önlemede faydalı olur.

Bu ve benzeri birçok faydalı bilgi için hemen sitenin alt menüsünde bulunan “cilt bakım” kategorisinden ulaşabilirsiniz. Bundan daha önce paylaşmış olduğumuz “yaşlılık lekelerini önlemek için kullanılan doğal yağlar” adlı konumuzu da mutlaka bakınız, unutmayınız herkes bir gün yaşlanacak enin de sonunda bu tür sorunlar sizinde başınıza gelecektir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir