GÖZ MAKYAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Cilt Bakım

GÖZ MAKYAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Kadınlar için makyaj yapmanın önemi son derece büyüktür. Her kadın kendine en yakışan makyajı yapmak istemekte ve bu konuda oldukça kapsamlı bir araştırma içerisine de girmektedir. Makyaj yapmadan önce kişilerin cilt tiplerini bilmesi ve cilt tiplerine uygun olan ürünleri kullanması gerekmektedir. Makyaj yaparken, hangi bölge vurgulanmak istiyorsa o bölgeye daha yoğun makyaj yapılması da güzellik uzmanları tarafından önerilmektedir. Kişiler genellikle göz makyajlarına ağırlık vermek istemekte ve bu sebeple de göz makyajı hakkında gerekli olan bilgilere de sahip olmak istemektedir.

göz-makyajı-yapma-teknikleri

Göz makyajı yapımı sırasında göz rengi, giyilecek olan kıyafetler ve içerisinde bulunan mevsim gibi detaylara da büyük bir önem verilmesi gerekmektedir. Göz makyajı hakkında bilinmesi gerekenler hakkında her türlü bilgiye sahip olan kişiler, kusursuz bir göz ve cilt makyajı elde edebilme imkânına sahip olabilmektedir.

Göz Rengine Uygun Makyaj Yapmak

Herkesin göz yapısı birbirinden farklı olduğu kadar aynı zamanda göz rengi de farklı olmaktadır. Her göz rengine farklı makyajlar yapmak mümkün olabilmekte ve oldukça güzel görünümler elde edilebilmektedir. Bazı göz renklerine çok koyu makyajlar yakışmadığı gibi bazı göz renklerine de çok açık renklerdeki makyajlar uygun olmamaktadır. Bu nedenle de kişiler göz rengine göre makyaj yapmalıdır.

göz-makyajı-nasıl-yapılır

  • Kahverengi göz rengindeki bayanlar ise, göz makyajlarında bej rengi ya da ten rengi gibi farları kullanabilirler. Bu tonlardaki ürünler gözleri çok daha güzel bir şekilde görünmesini sağlarken aynı zamanda doğal bir görünüme de neden olabilmektedirler. Kahverengi göz rengindekiler, allık seçimlerinde şeftali tonu denilen turuncuları ya da pembe tonları oldukça büyük bir gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Göz rengine göre makyaj yapmak isteyen kahverengi gözlerde yeşil veya mavi gibi tonlar uygun olmamaktadır.

kahverengi-gözlüler-için-göz-makyajı

  • Oldukça beğenilen yeşil göz rengine sahip bayanlar ise göz rengine göre makyaj konusunda çok daha şanslılardır. Bu göz renginin dışında diğer göz renklere yakışmayacak olan altın rengi denilen sarı tonu ve mor gibi iddialı renkler oldukça uygun olabilmektedir. Kendi göz renklerinden çok daha koyu ya da çok daha açık tonlarda tercih edilen yeşil far ya da yeşil kalem ise gözleri daha başarılı bir şekilde ortaya çıkarabilmektedir.

yeşil-gözlüler-için-göz-makyajı

  • Mavi göz rengine sahip olan bayanlar için birbirinden farklı makyaj teknikleri bulunmaktadır. Toprak tonları adı verilen çikolata kahvesi, açık kahve ve kahverenginin her tonu oldukça yakışmaktadır. Mavi gözlerin ortaya çıkması koyu renkler ile çok daha başarılı bir şekilde sağlanabilmektedir. Aynı zamanda göz rengine göre makyaj yapmak isteyen bayanlar, mavi göz rengine sahiplerse gri gibi renkler ile de oldukça şık bir makyaj yapabilme imkânına sahip olabilmektedir. Allık seçimlerinde ise daha bronz renkler tercih edilebilmektedir.

mavi-gözlüler-için-göz-makyajı

Göz rengine göre makyaj konusunda kadınların göz renklerine göre tercih yapmaları çok daha güzel görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayabilmektedir. Hangi renge sahip olunursa olunsun uygun renklerin kullanılması büyük bir öneme sahip olmaya devam etmektedir.