GRİ SAÇ MASKELERİ

GRİ SAÇ MASKELERİ

GRİ SAÇ MASKELERİ

gri saç maskeleri ve tarifleri

Kına kürünü hazırlamak için, kına bitkisinin kına yapraklarını toplayın. Sonra yaprakları öğüterek taze bir hamur yapın. İçine 3 çay kaşığı  amla tozu ekleyin.Ayrıca 1 çay kaşığı kahve tozuda ekleyebilirsiniz. Badem yağından içerisine küçük bir miktar ekleyin ve tüm malzemeyi karıştırın. Saç kürünü tüm saçınıza uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Sonra yumuşak bir şampuan ile yıkayın.

Patates soyma durulama: Yaklaşık beş patates alın ve soyun. Bir fincan kadar da kabuklarını ayırın. Bir tava alın ve  iki bardak soğuk su dökün sonra kabuklarını ekleyin.  Düşük Isıda beş dakika pişirin, bir taşım kaynatın. Tavayı ocaktan uzağa yerleştirin ve sonra soğumaya bırakın. Tamamen soğuduktan sonra, içindeki kabukları süzün. Aroma olarak bir kaç damla sandal ağacı yağı ilave edin ve karışımı bir cam şişeye aktarın saçlarınızı yıkadıktan sonra saç durulama olarak bu suyu  kullanın.

Siyah çay : Herhangi bir şeker veya süt eklemeden  iki çay kaşığı çayı sıcak suda demleyin. 10 dakika bekletin ve soğumasını bekleyin. Tüm saça uygulayın. Su ile durulayın. Çay kürü  ile şampuan kullanmayın.

Hindistan cevizi ve limon çare: Hindistan cevizi yağı (saç uzunluğuna bağlı olarak) yaklaşık altı-sekiz çay kaşığı alın. Yağla birlikte 3 çay kaşığı taze limon suyunu karıştırın ve saç üzerinde uygulayın. Bir saat saçınızda bekletin ve yumuşak bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir