GÜÇLÜ SAÇLAR İÇİN KETEN TOHUMU

GÜÇLÜ SAÇLAR İÇİN KETEN TOHUMU

GÜÇLÜ SAÇLAR İÇİN KETEN TOHUMU

Keten tohumu yağı tedavisin de öncelikle o bitkiye karşı duyarlılığınızın olup olmadığını öğrenmelisiniz. İçeriğinde ki yüksek omega-3 yağı yüzünden büyük miktarlarda alındığında vücudunuz reaksiyon verebilir. Olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Keten tohumu yağı kapsüllerini kullanabilirsiniz dozları sizin için ayarlı olarak piyasaya sunulur. İlk hafta için akşam yemeğinden önce (genellikle bir kapsül ya da 1/2 çay kaşığı keten tohumu) ile daha sonraları akşam yemeğinden önce  1 gram ile sabah kahvaltıdan önce 1 gram ile devam edin ve beklenilmedik bir etki gördüğünüz de kullanımı bırakın.

2. hafta da  sabah kahvaltıdan önce 2 gram öğle yemeğinden önce 2 gram ve akşam yemeğinden 2 gram (iki kapsül ya da yaklaşık 1 çay kaşığı) tüketebilirsiniz.

Keten tohumunun 3. haftasında miktarı tekrardan arttırıyoruz günde iki kez 5 gram alınmalıdır. Akşam , öğle  yada kahvaltıya bu miktarları yaymanız sizin tercihinize kalmıştır. Önerilen kullanım tipi akşam ve sabah 5 er gramdır. Beklenmedik bir etki mide bulantısı, baş dönmesi ,kusma gibi etkiler gördüğünüz de lütfen kullanımı kesin doktorunuza başvurun.

Bu oranlar kişiye, cinsiyete kilo ve yaşa göre farklılık gösterebilir. Bu veriler azami miktarlardır. Size önerilen dozların lütfen dışına çıkmayın. Başka ürünlerle takviye yapmayın. Keten tohumunu yemede zorluk çekiyorsanız yoğurt, ayran, süt gibi gıdalarla karıştırıp tüketebilirsiniz.

Keten tohumunu düzenli olarak tükettiğiniz de saçlarınızın eskisine göre daha sağlıklı ve gür olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Tüm şiflı bitkileri ve saça için faydalı bitki yağları hakkında bilgi için diğer makleye geçiş yağınız…

 

Bu yazıyı paylaş

Comments (3)

 • İnci Fidan Yanıtla

  Ben keten tohumunu formumu korumak ve kolestrolümü kontrol altına almak için tüketiyordum, saçlarıma da faydası olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler bu faydalı paylaşım için.

  15:36 içinde 21 Ocak 2015
 • rabia Yanıtla

  buneymiş böyle ilk defa duyuyorum böylece bilgilenmiş olduk

  17:42 içinde 13 Ekim 2015
 • zzehra elitaş Yanıtla

  keten tohumu yağı çok sağlıklıdır…hatırlattığınız için teşekkürler..mutlaka edinip kullanmak gerek…

  16:09 içinde 17 Ekim 2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir