GÜL SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

GÜL SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

Gül suyunun cilde faydaları dediğimizde aklımıza gelen şeyler oldukça sınırlıdır. Aslında sadece gül suyu deyip bir etki görmeyeceğimizi düşünerek çoğumuzun evinde bile çok bulundurma ihtiyacı hissetmediği gül suyunun faydaları bir hayli fazladır. Gül suyu için söyleyeceklerimiz dışında size bazı önerilerimizle cildinizi doğal yöntemler aracılığıyla güzelleştirmenize yardımcı olacağız.

Gül Suyu İle Nemsiz Kalmış Ciltleri Beslemek

Gül suyu ile nemsiz kalmış ciltleri beslemek o kadar kolay ve o kadar doğal bir yöntemdir ki, emin olun kullanılan kimyasal içerikli ve bir ton para harcanan o yapay ürünlerden çok daha sağlıklıdır. Öncelikle sizlere ilk önerimiz, cildi düzgün ve sadece günlük olarak temizleme ihtiyacı hissedenler için gül suyu bir temizleme toniği olarak kullanılabilir. Geceleri yatmadan önce bir miktar pamuğa döktüğünüz gül suyu ile yüzünüzü sakin hareketlerle silerek temizliğini sağlayabilirsiniz. Silme işlemini tamamladıktan sonra pamuğa baktığınızda gördüğünüz manzara sizi, gül suyunun cildinizi gerçekten temizlediğine sizi ikna edecektir.

Gül Suyu İle Güzellik

Gül suyunu temizleme toniği olarak kullanmak dışında size bir diğer önerimiz ise makyaj öncesi baz olarak kullanmanız olacaktır. Gün içerisinde yaptığımız makyajlar hem kalıcı olmuyor, hem de kısa bir süre içinde cildimiz bu makyaj malzemelerini –özellikle kapatıcıyı- adeta emerek onun tüm zararlarından son derece fazla etkileniyor. Ama bu kapatıcı öncesinde bir baz uyguladığımızda, cildimiz öncelikle bu bazı emecek ve doyacağından artık onun üzerinde kullandığımız fondöten ve benzeri kapatıcı bir ürünü içine almaya çalışmayacaktır. Bu hem makyajınızın gün içinde daha uzun süre yüzünüzde kalmasını ve sabitlenmesini kolaylaştıracaktır, hem de bu kimyasalların cildinize nüfuz etmesinin büyük derecede önüne geçecektir.

Gül Suyunu Makyaj Bazı Olarak Kullanmak

Gül suyunu makyaj bazı olarak kullanmak için öncelikle cildinizin alerjik olmadığı, çok yoğun olmayan iyi bir yüz kremine ihtiyacınız var. Makyaj bazı koymayı düşündüğünüz kabınızın içerisine bir miktar bu yüz kreminden koyalım. Ve ardından da içerisine, kıvamı yüze sürülebilecek derecede ama olabildiğince de seyreltik bir hale gelene kadar gül suyu ekleyelim. İyice karıştırdıktan sonra cildi çok kuru olanlar bir damla zeytinyağı ile bazına doğal bir nem verebilir. Zeytinyağını fazla eklememenizi makyaj bazında istediğiniz kıvamı bozabileceğinden çok fazla eklememenizi öneririz. Bu doğal makyaj bazınızı makyaj yapmadan hemen önce kullanabilir, cildiniz bazı emdikten sonra üzerine makyajınızı yapabilirsiniz. Bu doğal yöntem cildinizi makyajın kötü etkilerinden korurken ayrıca cildinizin beslenmesine de yardımcı olacaktır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir