GÜZELLİK MASKELERİ

GÜZELLİK MASKELERİ

GÜZELLİK MASKELERİ

Güzellik Maskeleri

Güzel olma arzusu, güncelliğini ve önemini hiçbir zaman kaybetmemiş en temel duygulardan biridir. Özellikle kadınlar, çağlar boyunca bu konuya oldukça büyük önem vermiştir ve vermektedir. Kimileri güzellik olgusunun doğuştan ya da doğal olarak kişilerde bulunduğunu düşünse de bunun aksini düşünenler daha büyük bir çoğunluğu oluşturmaktadır.
Güzel bir görünüme sahip olma açısından sağlıklı bir cilde sahip olmanın önemi tartışılmazdır. Günümüz yaşam şartları düşünüldüğünde bunu sağlamak hiç de öyle kolay değildir. Çünkü cilt, vücutta yer alan en geniş organ olmakla beraber, içte ve dışta yer alan pek çok etkene de maruz kalmakta ve birçok sorunla birlikte baş etmeye çalışmaktadır ki bu nedenle güzellik maskeleri kullanımı önem kazanmaktadır. Bu sırada da yorulmakta ve yıpranmaktadır.
Özellikle çok soğuk veya çok sıcak havalar, beslenme koşulları, günlük temizlik alışkanlıkları, yaşanılan yerdeki hava koşulları ( özellikle hava kirliliği ) , stres, hatta gün içinde içilen su miktarı ve içme suyunun kalitesi bile cilt sağlığı ve güzelliği üzerinde etkili olmaktadır. Cilt, vücudu dış etkenler-den korumakla birlikte, kendi için de korunmaya ihtiyacı olan, hassas bir yapıya sahiptir.
Cilt dokusunun kendini hücrelerin yenilenmesi yoluyla düzenli olarak yenilediği bilinmektedir. Ancak uzmanlar ortalama olarak yirmi beş yaş üzeri kimselerde hücre yenilenmesinin yavaşladığını ve kısa bir süre sonra da durduğunu ifade etmektedir. Bu nedenle, gerekli bakım desteği sağlanmadığın-da dış ve iç etkenlerden yıpranan cilt dokusu kendini yenileyemediğinde canlılığını yitirmekte ve solgun bir görünüme sahip olmaktadır. Bu durumun ilerleyen boyutu ise cildin üzerinde ince kırışıklıkların oluşması ve dolayısıyla cildin yaşlanmasıdır.
Cilt sağlığını korumada cilt temizliğinin önemi tartışılmazdır. Düzenli olarak temizlenmeyen ciltte gözenekler tıkanmakta, bu da cildin kendisi için gereken besinleri alamamasına, yağlı veya solgun hale gelmesine neden olmaktadır. Uzmanlar tarafından uzun süredir ifade edilen ve artık pek çok kişinin de bildiği bir gerçek vardır ki, cilt temizliğinde sabun veya türevlerinin kullanılması son derece yanlış ve sakıncalıdır. Çünkü sabun içeriğinde cilt dokusu için zararlı olan asitler içermekte, cildin fazla kurumasına neden olarak erken yaşlanmasına ve fazla hassaslaşmasına yol açmaktadır. Gerektiğinden daha fazla hassaslaşan cilt dokusu, dış etkenlere karşı da savunmasız hale gelmekte ve bunlardan çok daha fazla etkilenmektedir.
Düzenli olarak temizlenen cilt, daha sağlıklı ve canlı hale gelmekte ancak bu da tek başına çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Bu noktada, uygulanan çeşitli güzellik maskeleri uygulanması sık başvurulan bir yoldur. Günümüzde yeni kuşak, artık özellikle kozmetik ürünlerini seçerken ne kadar doğal olduğuna bakmaktadır. Çünkü kullanılan ürünlerin doğallık derecesi, sağlıklı olmasının doğrudan ölçütü olarak görülmektedir. Bu alanda yapılan araştırmalar göstermektedir ki yeni kuşak, her her türlü yeniliği takip etmekte, doğal gıdaların ve cilt bakım ürünlerinin hayatlarında önemli farklar meydana getireceğine inanmaktadır.
Beslenme ve bakım ürünlerinde doğallık, günümüzde artık çok daha popüler ve önemli hale gelmiştir. Güzellik maskelerinin doğallığı da cildin güzelliği kadar sağlığı için de son derece önemlidir. Gereken koşullara uygun olduğunda ve gerektiği gibi uygulandığında bilinçli olarak tercih edilen güzellik maskeleri, cilt güzelliği ve sağlığı üzerinde oldukça hızlı ve etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.
Geleneksel halk hekimliği ve alternatif, bitkisel bakım yöntemleri geçmişini çok uzun ve eski dönemlere dayandırmaktadır. Bu da bu yöntemlerin doğallıktan gelen etki gücünü vurgulamaktadır. Geçmişte bu tür güzellik maskeleri çoğunlukla bir veya birkaç sefer kullanılmak üzere ev koşullarında yapılırken günümüzde bu tür güzellik maskelerini kullanıma hazır halde satın almak mümkündür.
Garlex yosun ve kil maskesi, geçmişten bugüne var olan bilgi birikimlerinden yola çıkarak geliştirilmiştir ve son derece doğal bir içeriğe sahiptir. Bugün pek çok kişi bilmektedir ki kil, geçmişte pek çok alanda kullanılmış, güvenilir ve etkili bir maddedir. Saç temizliği ve bakımında da kullanılmış olan kilin cilt sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkileri vardır.
Cildin sağlığının ve güzelliğinin korunması için gözeneklerin açık olması ve cilt üzerinde oluşan yağ oranının dengesinin sağlanması ve korunması son derece önemlidir. Garlex kil maskesi, kil ana maddesinin yanı sıra cilt sağlığı için önemli etkileri bulunan spirulina adlı çok özel bir yosun da içermektedir.
Aslında evde bizzat hazırlanan güzellik maskeleri, uygulayan kimseler tarafından güvenilir olarak görülmektedir. Ancak bu maskelerin hazırlanması çok zaman alabilmekte ve uğraş gerektirmektedir. Bu düşünceden yola çıkılarak üretilen Garlex yosun ve kil maskesi, uygulanması son derece kolay, hazırlanması için hiçbir ekstra işlem gerekmeyen, güvenilir ve doğal bir güzellik maskesidir.
Tek kullanım için yeterli olacak miktarda hazırlanmış ve tek tek paketlenmiş olan Garlex güzellik maskeleri, fazladan zaman ve emek harcamadan, evde güvenilir koşullarda yapılmış olan yüz maskeleriyle eşdeğer güvenirliğe ve doğallığa sahiptir. Kullanımı gibi taşınması ve saklanması da son derece pratik olmakla birlikte 10 lu paketler şeklinde bulunabilmektedir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir