HANGİ SAÇ BAKIM MASKELERİ GERÇEKTEN VAAT EDİLENİ GEREKLEŞTİRİR

HANGİ SAÇ BAKIM MASKELERİ GERÇEKTEN VAAT EDİLENİ GEREKLEŞTİRİR

HANGİ SAÇ BAKIM MASKELERİ GERÇEKTEN VAAT EDİLENİ GEREKLEŞTİRİR

Herkes en basit şeyleri bildiğini sanır ancak en basit şeyler de yanılırlar saç maskesi sürme ya da kullanma da bunlardan biridir. Hangi saç tipine sahip insanlar hangi maskeleri uygulamalı ev de yapılabilecek bakım maskeleri var mıdır ? Günümüz de sadece bir saç türü için bile tek bir markanın onlarca çeşidini bulmak mümkünüdür.

1 dakikada etki edenler, durulanmadan kullanılanlar, gece yatarken sürülenler gibi bir çok çeşit vardır. Peki bu çeşitlerin hepsi işe yarar mı ? 1 dakika da etki eden saç bakım maskesi çeşitlerinin o kadar kısa sürede saçlarınızı beslenmesi onaması pek mümkün değildir. Daha çok saçı yumuşatmaya yararlar. Bazı markların gece yatarken sürülen bakım kürleri oldukça işe yarar. Hangi saç bakım maskesinin size iyi gelebileceğini internet üzerinden bloglarda yazılan yorumları okuyabilir ya da kendiniz de direk olarak test edebilirsiniz. Çünkü herkesin saç tipi aynı değildir. Onun için size çok güzel gelen bir ürün başkası için yeteri kadar doyurucu olmayabilir. Bunu çözmenin en güzel yolu olumsuz çok eleştiri almayan ürünleri kendiniz denemelisiniz. Gün için de saça sıkılan durulanmadan kullanılan ürünler saçınıza yumuşaklık hoş koku ve saçlarınızı güneşin kurutucu etkisinden korumuş olur.

Hiçbir ürün mucize değildir. Bir ürünün işe yarayıp yaramadığını en az 2 ayda anlayabilirsiniz. Çoğu satılan yağ bakım kürleri sadece slikon deposudur. Kullanıldığı zaman saçı yumuşak ve parlak yapar ama kullanmayı bıraktığınız taktir de saçlarınız eski haline geri döner. Siz siz olun saç bakım yağlarını kendi eviniz de yapın. Ancak bu yağ karışımlarını yaparken organik yağlar aldığınıza dikkat edin. Aksi taktir de yağların pek bir etkini göremezsiniz.

Örnek bir yağ maskesi olarak çoklu kullanım için 10 tatlı kaşığı zeytin yağı, 5 tatlı kaşığı badem yağı, 3 tatlı kaşığı hint yağı, 10 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 5 tatlı kaşığı ceviz yağı, 5 tatlı kaşığı argan yağı ve hoş koku vermek için 1 tatlı kaşığı lavanta yağı. Bu yağları bir şişede homojen olarak karıştırabilir. Birden fazla sefer kullanabilirsiniz. Bu yağ karışımını tüm saçınıza saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Saç diplerine masaj yapmak saç köklerini uyarır saçın yağı daha iyi emmesine katkı sağlar.

Daha sonra bir saç kurutma makinasının orta ayarın da tüm saçınızı 1 dakika ısıtın. Isınan yağ saça daha iyi nüfuz edilir. Bu karışımı saçınız da 1 saat ile 2 saat arası beklerin. Daha sonra kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla yıkayın. Bu yağ karışımını hafta da bir bütün ömrünüz boyunca kullanabilirsiniz. Her yaştaki kişinin kullanabileceği bir kür tipidir. Kullandığınız yağlara karşı alerjiniz olup olmadığını anlamak için yağları bileğinizin içine bir miktar sürün 15 dakika bekleyin olumsuz bir etki görmediğiniz taktir de gönül rahatlığıyla yağlarınızı sürebilirsiniz.

Malzemeler:

10 tatlı kaşığı zeytin yağı

5 tatlı kaşığı badem yağı

3 tatlı kaşığı hint yağı

5 tatlı kaşığı ceviz yağı

5 tatlı kaşığı argan yağı

10 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

1tatlı kaşığı lavanta yağı

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir