Himalaya Tuzu Sabunu

Himalaya Tuzu Sabunu

Himalaya Tuzu Sabunu İle Sağlıklı Saçlar

Saçlarınız kuru ve cansız mı? Daha nemli ve sağlıklı saçlar için himalaya tuzu sabunu ile yıkayın. Himalaya tuzu sabunu saçlarınız doğal bir bakım ürünüdür. Saç derinizin bakımını tek başına üstlene bu güçlü ürün yeryüzünde bilinen en saf tuzdan elde edilen bir sabundur. Milyonlarca yıl önce denizlerin kurumaları sonucu oluşmuş olan tuz havzalarından elde edilen bir tuzdur. Oluşumlarında güneşinde etkisinin olmasından dolayı içerdikleri element ve mineral sayısı oldukça fazladır. Himalaya tuzu vücudumuzda barındırdığımız elementlerin tümüne sahip olmasının yanı sıra dünya üzerinde bilinen 84 çeşit minerali de bünyesinde barındırmaktadır.  Tuz bileşimi gereği temizleme özelliği oldukça yüksek olan bir maddedir. Saçınız için kullanacağınız himalaya tuzu sabununu aynı zamanda vücut temizliğiniz içinde kullanabilirsiniz.

Himalaya tuzu sabunu, cildinizi besler ve aynı zamanda dezenfekte edici özelliği de bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan pek çok çeşit mineral sayesinde cildinizin daha esnek ve nemli bir yapı kazandırır. Saç derimiz her ne kadar görünmese de bize varlığını ve sağlıklı olup olmadığını saçlarımız gösterir. Saçlarımız ne kadar parlak, nemli ve canlı ise o kadar sağlıklı; ne kadar cansız, kuru ve sönükse o kadar sağlıksız bir saç derimiz var demektir. Nasıl vücudumuzun dışarıdan görülen bölgelerine nem ve temizlik açısından gereken özeni gösteriyorsak aynı özeni saç derimiz için de göstermeliyiz. Ellerimiz veya yüzümüz kuruduğu zaman oluşan çirkin görüntüden hepimiz rahatsız oluruz. Çirkin görüntünün yanı sıra derimizin pul pul dökülmesi bir sağlık sorununa işaret eder ve bizi bu sorunu çözmeye iter.

Saç derimiz saçlarımızın altına gizlenmiş bir hazinedir aslında. Ona ne verirsek geriye de onu alırız. Kuru bir saç derisi de pul pul dökülmelere sebep olur. Saçlarınız da buna bağlı olarak kuru ve sağlıksız olurlar. Kuruyan saçlar hem koparak hem de kırılarak dökülmelere karşı oldukça dayanıksızdır. İşte bu noktada en doğal ve basit yöntem olarak devreye himalaya tuzu sabunu girmekte. Duşta ayrı kremler şampuanlar duştan sonra kullandığınız saç spreyleri veya saç kremleri hepsi saçınıza fazladan kimyasal almanıza sebep olur ve aslında bakım yaparken aynı zamanda zarar da verirler. Bu kadar fazla ürünü bir arada kullanmak ise hem sizi hem de saçlarınızı yorar. Kuru ve sağlıksız saçlarınız için himalaya tuzu sabununu kullanarak daha nemli ve ışıl ışıl parlayan saçlara kavuşabilirsiniz. Unutmamalısınız ki saçınızı ayakta tutan şey içerdiği nem dolayısıyla sahip olduğu dayanıklılık derecesidir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir