HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

hindistan-cevizi-yaginin-saca-faydalari Hindistan cevizi yağı, tüm dünyada saç için en popüler yağlardan biridir. Neden milyonlarca insan hindistan cevizi yağını kullanıyor bu yağı bu kadar mucizevi kılan nedir.

Dünyanın kıyı bölgelerinde yaşayan pek çok insan, özellikle hindistancevizi bolca yetişen bölgelerde, hindistan cevizi yağı onların ilk ve tek mucizevi yağı olarak bilinir .

Hindistan cevizi yağı insan vücudu için iyi karbonhidrat, vitamin ve mineraller açısından zengindir. Bununla birlikte, hindistancevizi yağı sadece saç ile sınırlı değildir; kozmetik kremler ve sabun hazırlanmasında kullanılan ve Asya ülkelerinde, aynı zamanda gıda ve salata çeşitli hazırlamak için kullanılır.

Hindistan cevizi yağı, binlerce yıldır saçlara yağterapileri olarak kullanılmaktadır. İçindeki bazı bileşenleri kellik ve aşırı saç dökülmesi gibi erken yaşlanma etkilerinden koruyarak, saçları güçlükılar.

 
Saçlar için Hindistan cevizi yağının faydaları

Saç Dökülmesi : Hindistan cevizi yağı saç bakım için Hindistan’da eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Saç dökülmesini önlemek için çeşitli otlarla karıştırılarak hindistan cevizi yağı kullanılmıştır.

 Hasarlı saç : Hindistan cevizi yağı zarar görmüş saçların protein kaybını azaltmaya yardımcı olur. Laurik asit açısından zengin Hindistan cevizi yağı, saç proteini için yüksek bir afiniteye sahiptir ve düşük molekül ağırlığı nedeniyle saç gövdesinin, içine kolayca nüfuz eder.

 

hindistan-cevizi-yagi-sac-bakimiNem Tutma:  Hindistan cevizi yağı, kolay buharlaşmayan bozulamayan yapısı sayesinde yüksek nem tutma kapasitesine sahiptir. Bu özellik sayesinde saç kırılmalarını engeller, böylece nemli ve yumuşak saça sahip olurusunuz.

 

Şekillendirici:  Saçlarınızı şekillendirirken avcunuzun içine aldığınız bir miktar hindistan cevizi yağını saçlarınıza yedirirseniz saçlarınızın daha kolay şekil aldığını görüceksiniz.

Kuru Saçlar için Saç Bakımı: Kuru yıpranmış saçlara sahipseniz zeytin yağı badem yağı ve hindistan cevizi yağını eşit ölçülerde karıştırarak saçınıza yedirin 2 saat bekleyin. Her zamanki gibi yıkayın.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir