ISISIZ SAÇ ŞEKİLLENDİRME

ISISIZ SAÇ ŞEKİLLENDİRME

ISISIZ SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Saçlarınızı kısa süre de istediğiniz şekle sokan onlarca çeşit ısıl işlemli ürün bulabilirsiniz. Ancak bu ürünler size güzel bir görünüm katarken aynı zaman da saçlarınızın keratin yapısını bozarak saçınızı yıpratır. Hafta da bir iki defa bile saçlarınızı bu ürünlere maruz bırakırsanız saçlarınızın yıpranması elde değildir.

Saçlarınızı yapmaktan duramıyor ya da saçlarınız şekilsiz kötü görünümlü bir yapıda illa ki saçlarıma şekil vermek zorundayım diyorsanız ısıl işlemi daha çok önemli zamanlar da ısısız işlemi ise günlük hayatınız da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Öncelikle saçların güzel gözükmesi rahat şekil alması ve elektriklenmemesi saçların nemini kaybetmemesinden geçer. Öncelikle size ev de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz saçlarınıza nem vererek aynı zaman da kolay şekil almasına yardımcı bir tarif verelim.

Her ev de bulunan yemeklere lezzet vermek için kullanılan mayonezi yaklaşık 4 çorba kaşığı bir kaseye ekleyin. İçerisine doğal 6 tatlı kaşığı zeytin yağı ilave edin. Homojen oluncaya kadar iyice karıştırın. Bu karışımı tüm saçınıza sürün. 1 saat bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik yapılı bir şampuanla saçınızı yıkayın. Zorunlu olmadıkça saçınızı kurutmayın.

Malzemeler:

4 çorba kaşığı mayonez

6 tatlı kaşığı zeytin yağı

Saçlarınız kabarıyor ve bunu önlemek için saçlarınızı düzleştiriyorsanız yukarı da anlattığımız maske sayesin de saçlarınız da ki kabarıklığın azaldığını göreceksiniz. Aynı zaman da saçlarınız kuruduktan sonra avcunuza aldığınız bir miktar hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürerseniz he saçlarınız da ki elektriklenme gidecek aynı zamanda hoş koku ve dış etkilere karşı koruyu etki sağlayacaktır.

Saçlarınızı düz tutmak istiyorsanız saçlarınızı kuruturken özellikle son kadınlar tarafından sıkça kullanılan çift yönlü kıskaçlı taraklarla saçlarınıza fön çekilmiş etkisi yaratabilirsiniz. Bu kesinlikle saça fön çekmek değildir. Aynı zaman da saç düzleştirici spreylerle bu etkiyi arttırabilirsiniz.

Saçlarınız da dalga istiyorsanız saçlarınızı dalga iriliğine göre saçlarınızı örebilirsiniz. Örgü saçlarınıza hoş bir su dalgası görünümü verecektir. Aynı zaman da bigudi de saçlarınıza hoş dalgalar yaratmada da oldukça yardımcıdır. Bigudi ve örgü kullanımın da saçlarınıza sabitleyici sprey ya da köpükler sürebilirsiniz. Ya da bu tarz ürünleri oldukça kimyasal buluyorsanız saçlarınızı hafif nemli olacak şekil de ıslatarak yaparsanız saçlarınızın olukça güzel şekil aldığını göreceksiniz. Ancak kesinlikle saçlarınızı çok ıslatmayın ya da ıslak saça direk yapmayın bu tarz uygulamalar da saçlarınız şekil almaz.

Saçlarınıza dalga yapmak için bir diğer yöntem ise küçük tutamlarda aldığınız saçlarınızı kendi etrafın da çevirerek büzdükten sonra saçı dolayarak küçük bir top oluşturun daha sonra küçük tek kullanımlık lastik tokalarla saçlarınızı tutturun. Yine bu işlemde de saçlarınızın hafif nemli olduğuna dikkat etin. Sabah saçlarınızı açtığınız da saçlarınız da dalgalara inanamayacaksınız. Aynı zaman da bu işlemi saçlarınızı ikiye ayırarak iki büyük top şeklinde de yapabilir iri dalgalar elde edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir