JOJOBA YAĞI VE JOJOBANIN SAÇA FAYDALARI

JOJOBA YAĞI VE JOJOBANIN SAÇA FAYDALARI

JOJOBA YAĞI VE JOJOBANIN SAÇA FAYDALARI

JOJOBA YAĞI VE SAÇA FAYDASI

jojoba-yagi-ve-jojobanin-saca-faydalariJojoba yağı A vitamini , Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin E  ,miristik Asit (doymuş yağ asidi) bakımından zengindir. Jojoba yağı aynı zamanda sebum yapısına benzer.Rafine edilmemiş jojoba yağlarını tercih edin, kokusuz ve sarı renkli olmalıdır.

Saç için jojoba yağı faydaları , çok sayıda kullanıcı tarafından büyük ölçüde takdir edilmektedir. Jojoba yağı sıcak yerlerde yetişen bir bitkidir jojoba bitkisinden, elde edilir.

Aslında, bitkisel yağ balmumunun erimiş bir türüdür ve jojoba bitkisinin tohumlarından elde edilmektedir. Çok önemli bir gerçek isejojoba tohum ağırlığının neredeyse yarısının doğal içerikli yağ  olmasıdır.
Herhangi bir zararlı etkisi yoktur ve nadiren bir alerjik etkiye yol açar.

 

Jojoba yağının saç için faydaları

jojoba-yagi-sac1.Kolayca kafa derisi tarafından emilir ve kafa derisi doğal dengesi ile uyumludur. Bunun nedeni sebumla benzer moleküler yapıya (kafa derisi doğal yağ) sahip olmasıdır.

2.Antibakteriyel özelliği ile ünlüdür. Kafa derisini rahatlatır ve kuru saç derisi sorunlarını ve kepek tedavisinde de kullanılabilir.

3.% 98 tekli doymamış yağlardan oluşur ve saç folikülüne nüfuz eder ve böylece% 2 yağ doymuştur.İçeriden saç lifleri güçlendirir.

4. Jojoba içeriden saçları nemlendirir. Bu yüzden hygral yorgunluğunu azaltmak için iyi çalışır (saçların elastikliğini arttırır parlaklaştıtır yumuşatır daha sağlıklı görünüm verir  ).

5.Saç kreminize bir miktar jojoba eklerseniz parlaklık, esneklik ve yumuşaklık saçınızdan eksik olmayacaktır.

6..Jojoba saç seyrelmesi için saça hacim vermek için kullanılabilir . Bu sayede saçlara kalın bir görünüm verir saç tellerine hacim ve parlaklık verir. İnce saçlarınız varsa kalın saçlara dönüştürmek için jojoba yağını kullanmayı unutmayınız.Jojoba yağı genetik olaraksebum yapısına benzediği için saça faydaları klinik olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

7. Esansiyel yağlar ile jojoba yağı karıştırın ve kafa derisi kan akışını teşvik edici bir masaj ile kafa derisine masaj yapabilirsiniz böylece saç büyümesiniteşvik etmiş olursunuz.

8.Jojoba çok iyi bir saç yumuşatıcısıdır saçlardaki çatlakları doldurur hasarlı saçlarıonarmaya yardımcıolur.

jojoba-yaginin-sac-icin-faydalari

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir