Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir? ve Saça Nasıl Sürülür?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir? ve Saça Nasıl Sürülür?

Jojoba Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Jojoba bitkisinden elde edilen bu yağ, güzellik sektöründe ve saç bakımında da sıkça kullanılan yağlar arasındadır. Saçlara genel olarak parlak ve dolgun bir görünüm kazandırmasıyla bilinen Jojoba yağının farklı olarak saçlara birçok faydası vardır.

Faydaları:

  • Jojoba yağı kafa derisini ferahlatıp, kuru ve ölmüş derilerden de kurtarır.
  • Anti-bakteriyel bir özelliğe sahiptir. % 2 doymuş yağ oranına sahip bu yağ % 98 de tekil doymamış yağdan oluşur. Bu nedenle saçlardaki foliküllere nüfuz ederek saç liflerini güçlendirip saçlarınızın dolgun gür olmasını sağlar ve saçlarınızın daha erken uzamasına da yardımcı olur.
  • Yağ içeriğinden dolayı doğal bir nemlendirici görevi görüp saç kuruluğunu da önler.
  • Saç kremleri gibi saça elastiklik ve yumuşaklık kazandırır. Fakat saç telinin kalınlığı ve inceliği genetik olduğundan bu duruma pek bir faydası yoktur.
  • Zeytinyağı badem yağı gibi yağlarla karışımını başınıza masaj yaparak sürebilir bu sayede kan akışını hızlandırarak saçlarınızın uzamasını da hızlandırabilirsiniz.

Jojoba Yağı Saça Nasıl Sürülür?

Karışımın Hazırlanışı :

Jojoba yağını bir kâseye koyarak mikrodalgaya yoksa eğer bir tencereye su koyup kâseyi suyun içine koyup Jojoba yağının ısınmasını sağlayın. Jojoba yağı ısındıktan sonra parmaklarınızla saç derinize değmeden saçlarınıza uygulayın. Kafa derisine direk uygulandığında gözenekleri kapatabilir. Saçlarınıza iyice yedirdikten sonra bir bone yardımı ile saçlarınızı sıcak tutabilir yağın saçlara daha iyi etki etmesini sağlayabilirsiniz. Yirmi dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayınız. Bu yöntemler ile jojoba yağından oldukça iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Jojoba yağının saça faydaları ve saça uygulanışı videolu anlatım:

Gür ve sağlıklı saçlar için mutlaka “Bitkilerle Saç Bakımı” kategorimize göz atın. Her gün denenmiş birçok yöntem sizleri bekliyor. Saçlarınızı sağlığına kavuşturmak için doğal yöntemlerden şaşmayın ve korkmayın.

 

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir