Kadınsal kellik

Kadınsal kellik

Kadınsal kellik

Kadınsal kellik;kadınsal kellik kadınlar da genetik saç kaybı erkelere göre daha az yaygın olmakla beraber kişilerde taç ve ön saç çizgisi kenarında meydana gelir.  Her ne kadar bazı kadınlarda 20 li yaşlar gibi erken yaşlarda  saç incelmesinden dolayı kadınsal kellik ve saç dökülmesi meydana gelebilir. Normal gibi gözüken ve zamanla kelliğe neden olan Kadınsal kellik ve saç dökülmeleri günümüzde gün geçtikçe çoğalmaktadır. Daha çok kadınlar da erkeklere göre daha fazla saç dökülmesi nedenleri vardır. Bunlar, anemi ve tiroid hastalıkları ve polikistik over sendromu gibi tedavi edilebilir hastalıklara neden olur . Bu hastalıklar zamanla ortaya çıkabileceği gibi önceden de kan testleriyle öğrenilebilir. Bazı çalışmalar sonucun da kadınsal kellik meydana getiren genlerin anneden gelen genlerin neden olduğu ortaya çıkmıştır. Günümüzde ki mevcut çalışmalar kadınsal kellik tedavi için tam olarak yeterli değildir.

Kadınsal kellik Saçların sıkıca arkadan toplanması saç köklerini zayıflatarak ön saç köklerini zedeler ve saç dökülmesine neden olur. Saçlarınızı lastik tokayla tepeden toplamak yerinde daha alttan gevşek bir şekilde toplanması yanlış toplamayla meydana gelen saç dökülmesinin önüne geçilebilir.

Kadınsal kellik

Kadınsal kellik

 Kadınsal kellik çözüm önerileri bitkisel kürler

Kadınsal kellik saçları Yılladır güzelliğin simgesi olan kadınlar için çok önemlidir. Saç dökülmesi kadınlar için bir felaket olabilir.

Aşırı uzun saçlar da saç köklerini zamanla tahrip edebilir ve kadınsal kellik durumu ile karşılaşılabilir. Bu olumsuz etkiyi azaltmak kadınsal kellik ile karşılaşmamak için saçlara düzenli olarak bakım yapılarak saç kökleri güçlendirilmeli ve kadınsal kellik önlenmelidir.

Kadınların yıl içinde saçları için gerçekleştirdikleri fön , saç boyaması ,yüksek ısılı saç şekillendiricilerinin kullanımı kadınsal kellik yapar. Yıpratır ve dökülmesine neden olur.

Mümkünse saçlarımızı boyarken amonyaksız organik içerikli saç boyalarını kullanmalıyız.

kadınsal kellik olayı ile karşılaşmamak için Saçlarımızı şekillendirirken yüksek ısılı teknolojik ürünler yerine ısı olmadan kullanılan saç şekillendirme aparatlarını kullanmalıyız.

Saçlarımızı çok sıkı bağlamamalı uzun süreli şapka bere gibi saç köklerini hava aldırmayacak ürünler kullanmamalıyız. Aksi taktirde kadınsal kellik kaçınılmaz hale gelmektedir.

Saçlarımıza her hafta düzenli olarak saç bakım yağları yapmalıyız.

Saç bakımı için kullanıcağımız yağları organik içerikli olarak seçmeliyiz. Unutmamalıyız ki içerisinde çözücü bulunduran organik olmayan yağlar faydadan çok zarara neden olabilir.

Aşırı kimyasal içeren şampuanlar saç köklerini tahrip ederek saç dökülmesine neden olabilir. Bunun için daha doğal içerikli şampuanları tercih etmeliyiz.

Saç boyası gibi amonyak vb saça aşırı zarar veren kimyasallar bulunduran ürünleri zorunlu kalmadıkça kullanmamalıyız.

Gebelik  tüm vücudu etkilemenin yanında kafa derisinde birçok değişikliğe neden olabilir. Hamilelikte hormonlar  da dalgalanma meydana gelir . Hamile kişiler vücutları için gereken vitamin ve mineralleri almazlarsa vitamin eksikliğinden dolayı zamanla saçlar zayıflayarak kadınsal kellik ve saçlarda dökülme meydana gelir.

kadınsal kellik çözümü ve Saç köklerimizi güçlendirmek için bir kaç evde yapılabilecek tarif önerelim

Badem yağı , hint yağı , hindistan cevizi yağı , yılan yağı , zeytin yağını eşit ölçülerde karıştıralım. Oluşan karışım yağını benmari usulü ısıtalım . Ilık olan yağı tüm saçımıza yedirelim. Sıcak bir havluyla sarıp 2 saat bekletelim. Haftada bir en az 3 ay bu saç bakım kürünü uygulayalım. Bu kürün yanında düzenli beslenelim stresden uzak duralım ki kadınsal kellik problemi ile karşı karşıya kalmayalım.

Malzemeler :

Yılan yağı

Hint yağı

Hindistan cevizi yağı

Zeytin yağı

Badem yağı

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir