Karbonat İle Saç Rengini Açmak!

Karbonat İle Saç Rengini Açmak!

Karbonat ile Saç Açma

Saç bakımlarında doğal yollar kullanmak son zamanların en popüler yöntemlerindendir. Saç bakımı özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir bakımdır. Kadınlar saçlarına takılar takarak şekiller vererek boyayarak bazen de saçlarının rengini açarak saçlarına farklı süslemeler ve uygulamalar kullanırlar. Fakat kimyasal bakım ürünleri artık saçlara bakım uygulamaktan çok zarar vermektedir. Bu yüzden de doğal yöntemler önem kazanmaktadır. Saçların rengini açmak için kullanılan en doğal yöntemlerden birisi de karbonat ile saç rengini açmaktır.

Karbonat ile saçlarınızın rengini farklı yöntemler ile açabilirsiniz. Karbonat ve hidrojen peroksit ile saçlarınızın rengini açarken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır.

Karbonat ile Saç Açmak İçin Uygulanan Yöntemler

  • Eczaneler de temin edebileceğiniz hidrojen peroksitten bir buçuk kaşık alıp iki kaşık karbonat ile iyice karıştırın. Daha sonra saçlarınızın hangi bölgesinde rengin açılmasını istiyorsanız oraya bir fırça yardımı ile karışımı sürün daha sonra alüminyum folyo ile sürdüğünüz bölgeyi kapatın. Saç renginiz istediğiniz açıklığa ulaşınca yıkayın.
  • Farklı bir yöntem ise c vitamini ile karbonat karışımıdır. Eczanelerden aldığınız tablet şeklideki c vitaminini ezdikten sonra karbonat ile karıştırıp şampuanınıza katın daha sonra saçlarınıza şampuanı sürüp bir saat beklettikten sonra yıkayın.
  • Yalnızca karbonat ile saçlarınızı açmak isterseniz eğer banyo yaptığınız esnada karbonatı saçlarınızın gürlüğüne göre bir iki kaşık alıp nemli saçlarınıza sürüp on dakika beklettikten sonra durulamanız yeterli olacaktır.

Belirttiğimiz yöntemler ile karbonat kullanarak saçlarınızın rengini doğal yöntemler ile açabilirsiniz. Karbonat doğal bir yöntem olmakla beraber sağlığınıza da hiçbir zarar vermeden saçlarınızı tedavi etmekte kolaylık sağlar. Bu ve benzeri bir çok maskeyi sitemizin alt menüsünde bulunan”Maskeler” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir