Karma Ciltler İçin Kil Maskesi

Karma Ciltler İçin Kil Maskesi

Karma Ciltler İçin Kil Maskesi

Cilt için uygulanan maskeler, cilt ihtiyacına göre hazırlanmalı, yine aynı şekilde cilt ihtiyacına göre ciltte kalma süreleri ayarlanmalıdır. Çok yağlı ve nemli bir cilde salatalık maskesi uygulamak, heleki bu maskeyi normalde uzun süre ciltte bırakmak, cilttedki yağı ve nemi artırarak çeşitli problemlere yol açacaktır.

Karma ciltler için kil maskesi, tek bir kilden yada ilave maddelerin karışımı ile hazırlanabilir. Yapı itibari ile değişken olan karma ciltler için, düzenleyici ve dengeleyici unsurlar barındıran maddeler içeren ürünler kullanmak yararımıza olacaktır. Tek etkili ürünlerin ya da tek yönlü etki bırakan ürünlerin uzunca bir süre kullanılması karma ciltler için bir zarar sağlamayacağı gibi, bir fayda da sağlamayacaktır. Garlex yosun kil maskesi, birden fazla ürünün kombine edilerek kullanımının önüne geçmek, zaman ve nakit tasarrufu sağlamak için maskesini gelişmiş teknoloji ile formüle etmiştir. Maskemizin ilk ve en önemli özelliği cilt için ihtiyaç duyulan besin ögelerinin teminidir. Bu etkiyi meydana getirmek için ürünümüzde spirulina tatlı su yosunu kullanılmıştır. Bu bitki, protein, vitamin ve mineral yönünden cildi besleyerek canlı ve gergin bir yapıya geçmesinden yardımcı olur. Karma ciltler için yapılması gerekenlerin başında, cilt üzeri ve altında bazı dengelerin sağlanması ve korunması gelir. Değişken yapıya sahip olan karma ciltler, citteki yağ ve nem oranının, gerginlik derecesinin korunması ve sağlanmasında zorluk çekilen cilt tipidir. Yağ ve nem oranı çeşitli psikolojik durumlardan, hormonal değişimlere kadar birçok sebepten değişim gösterebilir. Bu değişimi kontrol edemeyen ürünler, özellikle karma ciltlerde problemlerin ortaya çıkmasını engelleyemez. Bu tip ani değişimlere cevap vermesi amacıyla yosun kil maskemizde ciltteki yap ve nem oranını dengeleyici özellik bulunur. Emici ve besleyici unsurları cildinizin ihtiyacına göre şekillenir ve beklenmedik problemler yaşanmaz.

Karma ciltler için kil maskesi niteliğindeki maskemiz, bentonit kil içermektedir. Kil yapısı itiberiyle absorve yani emici etki meydana getiren bir maddedir. Bu özelliği sayesinde, ciltteki bakteriyel oluşumları engeller. Ciltteki fazla yağı ve nemi emerek, gerginlik düzeyinin ayarlanmasına yardımcı olur.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir