Kas ağrısı için Uçucu Yağlar kullanma

Kas ağrısı için Uçucu Yağlar kullanma

Kas ağrısı için Uçucu Yağlar kullanma

Kasilişkili ağrı türleri ile ilgili en yararlı yağlar   aşağıda listelenmiştir. Aksi belirtilmediği sürece, yağlar kullanılacak topikal yazının sonunda verilir.

Kas ağrıları için hangi bitkisel yağlar kullanılır?

Genel kas ağrısı

En iyi genel amaçlı uçucu yağlar kas ağrısı için  Mercanköşk veNane  , Basil, Huş, Zencefil, Lavanta, Limon, Biberiye, Gümüş Köknar, İspanyol Adaçayı, Vetiver, Beyaz Köknar ve Wintergreen

Ağrıları ve sancıları

Eğer hastalık nedeniyle ağrılı ise, fibromiyalji veya bağ dokusunda ağrı vardır, bu uçucu yağlardan en yararlı: Huş , Karanfil , Mercanköşk , Kekik ve Nane Zencefil, Helichrysum, Lavanta, Roma Papatya, Biberiye, Kekik, Beyaz Köknar  ve Wintergreen.

Kalp Kası

Kas için Mercanköşk ve Lavanta Tarçın, nane ve biberiye ardından iyi çalışır. Haricen kullanılması veya aromatik kullanım için bir difüzör olarak kullanılır.

Kıkırdak Hasarı

Birch , Mercanköşk ve Wintergreen bu yaralanma için en iyisidir. Limon ve nane de yararlı.

Enerji Verici

Bir egzersiz öncesi kasları çektirmek için, biberiye kullanın. Bu kasları ısıtır ve optimum performans için streçlemek  yardımcı olur.

Bacak / Ayak krampları

Bazen zorlanma veya kan akışının olmaması . limon , Mercanköşk ve Nane Fesleğen, zencefil, Greyfurt, Lavanta, Roma Papatya, biberiye .

Yorgunluk

Bu esansiyel yağlar kas yorgunluğu için en iyi: zencefil, Mercanköşk, Nane veBeyaz Göknar .  Greyfurt, Biberiye, Kekik da faydalıdır.

Bitkisel yağlar

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir