Kaş Düzleştirici Bitkisel Krem

Şifalı Bitkiler

Kadınların güzellerine ne kadar önem ve özen gösterdiği tüm toplum tarafından bilinmektedir. Fakat yoğun olarak çalışan veya vakti olmayan kadınlar ise bu hızlı hileleri deneyebilme olanaklarına sahiptir. Bir kaş tarağına biraz saç spreyi sıkarak yukarıya doğru ufak vuruşlar ile kaşlar düzeltilebilmektedir. Eğer kaş tarağı bulunmuyorsa parmak uçları ile biraz jöle ya da saç spreyi sıkarak denenebilmektedir. Bu yöntem gözleri hoş göstererek kaşlarda kalan far ya da tozları yok edecektir. Saç spreyi kaşların düzgün kalmasını sağlayarak gün boyunca harika görünüm yakalanabilmektedir. Düz kaşlara sahip olmanın bitkisel yolu da elbette bulunmaktadır. Küsen kaşlar için E vitamini, tatlı badem yağı, Hint yağı ile hazırlanan karışım yağlar ve formüller de kullanılabilmektedir.

İnce şekilli kaşlar mı yoksa kalın kaşlar mı diyerek birçok kadın iki tercih arasında kalması olası ihtimaller arasında yer almaktadır. Cımbızla kaşlar alınmaya karar verilmeden önce tercihlerin yapılması gerekmektedir. İnternette beğenilen ünlülere bakılarak istenilen kaş modelleri seçilebilmektedir. Yumuşak bir temizleyici ile yüzün yıkanması gerekmektedir. Kese kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü kaşlarda köpükler kalabilmektedir. Aynı zamanda çok sıcak ya da soguk suyla yıkanmamalı ve cildi tahriş edecek herhangi bir yöntem denenmemelidir. Eğer kaşlara ayırabilecek uzun bir zaman var ise temiz bir bezi suda ıslatarak kaşın üzerine koyulması rahatlamayı ve gözenekleri açmaya katkıda bulunmaktadır.

Kaş bakımı için birçok yöntem bulunmaktadır. Kaş bakımlarında en yaygın olarak kullanılanlar arasında fındık yağı, badem yağı ve hint yağı en besleyici etkenler arasında yer almaktadır. Her akşam uyumadan önce bu yağları kulak çubuğu yardımı ile kaşlara sürmek gerekmektedir. Bu yöntem kaşların güçlü kalmasını ve dökülmesini önlemektedir. Gür ve parlak kaşlara bu kısa yöntem sayesinde sahip olmak mümkündür. Kaşlara düzenli olarak her gün fırça yardımı ile taranması kan dolaşımını hızlandırarak kaş diplerini beslemektedir. Kaş bakımı için özel olarak üretimi yapılan serumlarda aynı zamanda güçlendirerek beslemektedir. Kaş bakımlarının aksatılmadan düzenli olarak yapılması büyük önem taşımaktadır. Geçmiş dönemlerde çok fazla fenomen olan düz, kalın ve doğal kaşlar şimdilerde oldukça moda halini almıştır. Masum, hüzünlü ve dramatik bir yüz ifadesi katmaktadır. Bu moda akımına dahil olmak isteyenler ise bir süreliğine asla cımbız kullanmamalıdır. İstenilen kalınlığa ulaşması halinde belirli bir dize alınarak istenilen şekil verilmelidir. Uzun seneler ince kaş modellerinin köklerinde zayıflamalar oluşabilmektedir. O nedenle kalın ve düz kaş modelleri daha fazla tercih edilmektedir.