Kekik Yağının Sağlık İçin Faydaları

Kekik Yağının Sağlık İçin Faydaları

Kekik Yağının Sağlık İçin Faydaları

kekik yağı yararları

Kardiyak: Bugünün bağlamında, kalp sorunlarım korkutucu bir hızda büyüyor kekik uçucu yağıbu konudabir çokönemli ve yararlı bir özelliğe sahiptir. Bu yağ kalp için çok faydalıdır. Bir anti spazmodik olurken, düzgün işleyen vanaları tutar, bu arterler ve venleri rahatlatır ve böylece kalpteki kan basıncını ve stresi azaltır. O, kalp kaslarını güçlendirir ve kalbi uyarır. Temelde, kekik uçucu yağı kalp sağlığının her bölümü için iyidir.

kekik yağının sağlığa faydaları

Mide ve bağırsaklarda biriken gazlar göründükleri kadar masum değil.Bunların etkisi tek başına hoş olmayan kokuları ile sınırlı değildir. Bunlar iştah ve uykudan çalmak, kan basıncını yükseltmek, kalp için bir tehdittir, size şiddetli mide ağrıları, kramplar, kusma, baş ağrısı ve bulantı verir.Bazı aşırı durumlarda, aşırı gaz  hayatınızı tehlikeye atar. Bu nedenle, gaz dikkatle ve zamanında tedavi edilmelidir. Kekik yağı, bir gaz giderici ve spazm çözücüdür, aşağı doğru hareketi (yukarı hareketi çok tehlikeli) aracılığıyla gazların çıkarılmasını zorlar ve onların tekrar oluşmasına izin vermez.

Diüretik: kronik böbrek yetmezliği veya kan toksinleri, tuzların artan konsantrasyonu vücutta su birikimindenmuzdarip olanlar için bu uçucu yağ çok faydalıdır. Bu idrar artar ve vücuttan fazla su, tuzlar ve toksinlerin kaldırılmasına yardımcı olur. Bu yağ ağırlığı azaltmak kan basıncını düşürmek, yağı azaltmak ve aynı zamanda sindirimi artırmaya yardımcı olur.

Emenagogue: Kadınlar kekik uçucu yağı bu özelliği çok ilgi olmalıdır. Kadınlar her zaman tıkalı ve ağrılı adet görme, adet düzensizlikleri ve erken menopoz konularında onları rahatlamaya yönelik bir şey arar. Bu yağla tıkalı regl açılır karın ağrısı, halsizlik, bulantı, depresyon ve menstrüasyon ile ilişkili düşük kan basıncı gibi belirtiler de rahatlama sağlar. Aynı zamanda, sağlıklı, mutlu bir kadın ortaya çıkar ve menopoz geciktirilebilir. Uçucu yağ östrojen gibi bazı hormonların üretimini uyararır.

Cicatrisant: Bu kekik uçucu yağının muazzam bir özelliğidir.  Bu cerrahi işaretleri, kaza sonucu yaralanmaları bıraktığı izleri, akne, çiçek, kızamık, gibi yara izlerini geçirir.

Balgam söktürücü: Eğer soğuk algınlığı ve öksürükdenmuzdarip olduğunuz zaman, bir balgam söktürücü bulmalısınız. Kekik yağı harika bir yağdır. Böylece öksürük ve soğuk algınlığına rahatlama verir, öksürük ve soğuk algınlığı tıkanıklığa neden olan tedavi enfeksiyonları tedaviye yardımcı olur.

Hipertansif:  bu özellik, düşük tansiyon hastası olanlar için çok faydalıdır. İnsanların herhangi bir zamanda baygın düşmesi ve halsiz hissetme riskine karşı kullanılır. Bu yağ bazen yükselterek kan basıncını normale getirir.

Böcek ilacı: Bu böcek ve zararlıları uzak tutar ve gerekli olursa onları da ortadan kaldırabilir. Bu etkili sivrisinek, pire, bit, yatak böcek ve sinekler, yanı sıra gıda tahıldaki böcekler ve güveler gibi giysilere saldırı böcekler,insan vücudu üzerinde beslenen parazitleri uzak tutmak için kullanılabilir.

Uyarıcı: Bu sayede tüm metabolizmayı uyarıcı, dolaşım, sindirim, sinir yanıtları ve hormonların salgılanmasını uyarır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir