KELLİĞE EN HIZLI KESİN ÇÖZÜM (BİTKİSEL YAĞLAR)

KELLİĞE EN HIZLI KESİN ÇÖZÜM (BİTKİSEL YAĞLAR)

KELLİĞE EN HIZLI KESİN ÇÖZÜM (BİTKİSEL YAĞLAR)

KELLİĞE KESİN ÇÖZÜM

Doğal sağlık ile pırıltılı saçtan daha çekici bir şey yoktur. Fakat saç dökülmesi pek çok insanınmuzdarip olduğu bir sorundur. Çeşitli faktörler gibi çevresel etkiler, yaşlanma, çok fazla stres, aşırı sigara, beslenme yetersizlikleri, hormonal dengesizlik, genetik faktörler, saç derisi enfeksiyonları, yanlış veya kimyasallarla zenginleştirilmiş saç ürünlerinin kullanımı, bazı ilaçlar saça zarar verir.Tiroid hastalığı gibi tıbbi koşullarda saç dökülmesinin arkasındaki bozukluk olabilir. Otoimmün hastalıklar, polikistikover sendromu (PKOS), demir eksikliği anemisi ve kronik hastalıklar vb gibi birçok örnek verilebilir.

Kafa derisi üzerinde saç yaklaşık 100.000 telden oluşur ve 50 ila 100 teli bir gün de kaybetmek çok normal kabul edilir. Bundan daha fazla kaybetmeye başladığınızda,  kellik yada kel noktalar oluşabilir. Çoğu   evde olan hazır maddeler saç dökülmesi tedavisi için de kullanılabilir.

1. Keller İçin Saç Masaj yağı

Saç kaybını azaltmak için atabileceğiniz ilk adım uygun bir

saç yağı ile kafaya masaj yapmaktır.

Uygun saç ve saç derisine masaj, saç köklerinin kan akışını arttırarak  saçınızın köklerinin gücünü artıracaktır. Ayrıca  stres duygularını azaltır.

Hindistan cevizi yağı ya da badem yağı, zeytin yağı, hint yağı, amla

yağı gibi saç yağları kullanabilirsiniz. Daha iyi ve daha hızlı sonuçlar için baz yağa biberiye gibi uçucu yağlardan birkaç damla ekleyin.Kullanabileceğiniz diğer yağlaremu yağı, arganyağı, ve buğday tohumu yağıdır.

  1. Parmak uçlarınızla hafif bir basınç uygulayarak saç ve saç derisi üzerine yukarıda belirtilen saç yağlarının herhangi biri ile masaj yapın.
  2. En az haftada bir kez yapın.

Kel Olanlara Soğan Suyu Tedavisi

Soğan suyu  saç köklerinin kan dolaşımını artırmak saç köklerini yeniden  canlandırmak ve inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur, yüksek kükürt içeriği ile  saç dökülmesini tedavi eder.

Soğan suyu antibakteriyel özellikleri de mikropları ve parazitleri öldürerek az miktarda saç kaybına neden olabilir ama kafa derisi enfeksiyonlarını tedavi edicidir.

Bir dergide yayınlanan bir çalışmada, kafa derisi üzerinde soğan suyu uygulanan çalışmaya katılanların neredeyse yüzde 74ünde önemli ölçü de saçlarının tekrar çıktığı gözlemlenmiştir.

Doğrudan kafa derisi üzerine soğan suyu uygulayın. Yaklaşık 30 dakika kadar bekletin ve sonra yıkayın. Son olarak, şampuanlayın.

3 yemek kaşığı soğan suyunun içine , 2 yemek kaşığı aloevera jel ekleyip karıştırın. Ayrıca 1 çorba kaşığı zeytinyağı da, ekleyebilirsiniz. Kafa derisi üzerine bu karışımı sürün ve  saçınızı şampuanlamadan  önce en az 30 dakika bekletin.

Haftada bir yada iki defa tekrarlayın.

AloeVera içeren keller için ilaç

Aloevera doğrudan sağlıklı saç büyümesini teşvik eden enzimler içerir. Ayrıca, alkalileştiriciözelliği sayesin de büyük ölçüde saç büyümesini teşvik eder ve  daha arzu edilen seviyeye kadar kafa derisi ve saçın pH dengelenmesine yardımcı olur.

Düzenli kullanımı da kaşıntıyı rahatlatır , kafa derisinde ki kızarıklık ve iltihabı azaltır, saça güç ve parlaklık ekler ve kepeği hafifletir.

  1. Kafa derisi üzerine aloevera jel veya suyunu uygulayın.
  2. Birkaç saat boyunca bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın.
  3. İşlemini üç dört kez bir hafta boyunca tekrarlayın.

Ayrıca daha iyi saç büyümesine sevk için aç karnına günlük olarak 1 çorba kaşığı aloevera suyu tüketebilirsiniz.

Kellik İçin Çare 1 – (50 Farklı Kür)  –>>

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir