Kelliğe evde bitkisel kür hazırlama-6 (50 farklı bitkisel tarif)

Kelliğe evde bitkisel kür hazırlama-6 (50 farklı bitkisel tarif)

Kelliğe evde bitkisel kür hazırlama-6 (50 farklı bitkisel tarif)

44.Hindistan cevizi sütü

Hindistan cevizi yağı saçı besleyici ve saç kaybını azaltmada faydalıdır. Bir yöntem isehindistan cevizini öğütün. Öğütme sonrası oluşan macunu sıkarak hindistan cevizi sütünü ayıklayın. Yavaşça kafa derisi üzerinde bu hindistan cevizi sütünü uygulayın. 20 dakika bekletin. En iyi sonuçlar için,  haftada bir kez, hindistan cevizi sütü ile saçlarınıza masaj yapın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın.

45. Isırgan otu

Kelliği en iyi tedavi edilebilen bitkisel bitkilerden biridir . Çeşitli cilt sorunlarının yanı sıra, saç sorunları tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Kelliğin tedavisi için, ısırgan yaprağı toz macun yapmak için gereklidir. Bir miktaraloevera suyu ile ısırgan yaprağı tozunu karıştırın. Isırgan tohumu yağından da birkaçdamla ekleyin ve iyice karıştırın. Etkilenen alanı bu macun ile kaplayın, saç köklerine bu bitkisel macunu uygulayın. 30 dakika sonra, su ile yıkayın. En iyi sonuçları elde etmek için, haftada iki kez bu yöntemi uygulayın.

Kellik ya da saç dökülmesi tedavisi için ısırgan suyu kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey  taze ısırgan yaprağı kaynatın. Suyu yarıya azalana kadar kaynatın. Su soğuduğunda, oluşan su saçınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada iki kez uygulayın.

46. ​​Ev yapımı toner

Saç dökülmesini azaltmak ya da ortadan kaldırmak için, evde doğal bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bunun için 30-45 ml votka veya alkol çeşidi ile bir çay kaşığı biberi karıştırın 10 dakika bu karışımı bekletin. Bu karışımı su ile karıştırarak saçlarınıza uygulayın.

47. Tabasco Sos

Tabasco sosu da kelliğe etkilidir. Bu sosu kullanan kişiler bu sostan oldukça memnundur. Sadece normal şampuanınızaTabasco sosundan birkaç damla ekleyin. Iyice karıştırın ve saçınızı yıkamak için bu şampuanı kullanın.

48. Ham mango

Herhangi bir doğal yağı baz alarak ham mango parçalarını bu yağ da bekletin. Bu karışımı 1 hafta bekletin. Oluşan yağı saç diplerinize masaj yaparak sürün. En iyi sonuçlar için, düzenli bir şekilde kullanın. Hafta da bir kullanım oldukça idealdir.

Mangoyu direk olarakta kullanabilirsiniz. Soyduğunuz hamur haline getirdiğiniz mangoyu saç diplerinize sürüp 1 saat bekletin. Daha sonra kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçınızı yıkayın. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın.

49. Tatula

Kellik tedavisi için, tatula bitkisinden de yararlanabilirsiniz. Bitkinin suyunu çıkardıktan sonra saç diplerinize sürerek yarım saat bekletin. Daha sonra bol su ile durulayın. Sıcak su kullanmayın.

50. Egzersiz

Saç dökülmesi veya kellik tedavisi için çeşitli doğal malzemeler kullanarak, bazı egzersizlerle saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olabilirsiniz. Saç diplerine yaptığınız masajlar saç köklerin uyarır yeni saç çıkmasını tetikler uygulanan bakımların deriye daha iyi nüfus etmesini sağlar. Kellik için en maliyetsiz etkin yöntemlerden biridirbiridir.

 Kellik hakkında diğer makaleler

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir