KELLİK İÇİN EV YAPIMI ÇARELER 3 (50 Farklı Tarif)

Bitkilerle Saç Bakımı

KELLİK İÇİN EV YAPIMI ÇARELER 3 (50 Farklı Tarif)

15. Ispanak Suyu

Ispanak kanser dahil olmak üzere birçok sağlık sorunları, tedavi için kullanılan en iyi yeşil yapraklı sebzelerden biridir. Kellik tedavisi için, taze ıspanak  meyve suyu özü ve içmek gerekir. Ispanak vitamin, kalsiyum, potasyum ve omega-3 yağ asitleri açısından zengindir.

16. Marul Suyu

Bu ilaç saç büyümesini teşvik etmek için düzenli marul suyu içmeye bağlıdır. Ayrıca  sağlıklı  saç dokusunu hızlandırır.

Marul ve ıspanak suyu harmanı saç dökülmesi sorunu tedavisi için çok etkilidir.

17. Bektaşi üzümü Suyu

Bektaşi üzümü veya amla saç kaybında en yaygın olarak kullanılan ilaçlar biridir. İnsanların çoğu çeşitli saç sorunlarına çare de amla öneririz. Eşit oranda limon suyu ve bektaşi üzümü suyunu karıştırın. Saçsız kapsayan kafa derisi üzerine uygulayın.

Parçalar halinde bir kaç Gooseberries kesin ve gölgede kurutun. Biraz Hindistan cevizi yağı kaynatın ve içine bu parçaları koymak. Zor kısmı iyi pişmiş ve karanlık döner alır kadar kaynatın. Yavaşça bu yağ ile saç derinize masaj yapın.

Bütün gece boyunca suda kurutulmuş bektaşi üzümü bekletin. Bu su ile ipliklerini durulayın.

Ayrıca saç güçlendirme paketi yapmak için üzümü tozu kullanabilirsiniz. Bir bardak su kaynatın ve o bektaşi üzümü toz iki çay kaşığı ekleyin. Yumuşak bir hamur yapmak için iyice karıştırın. Bal bir çay kaşığı ve bu hamur yoğurdun iki çay kaşığı ekleyin.Iyice karıştırın ve saç kökleri ve ipliklerini üzerinde uygulayın. 30 dakika boyunca bekletin. Yıkayın.

18. Hardal Yağı

Kellik sorunu tedavi için, hardal yağı, bir fincan kaynatın gerekir. Içinde kına yaprakları, dört kaşığı ekleyin. Yağı süzün ve özellikle kel yamalar, kafa derisi üzerinde masaj.

Ayrıca tütün kalıntıları ile hardal yağı kullanabilirsiniz. Sadece bir nargile içilen bir tütün, kalanlar ezmek. Hardal yağı kaynar bu ezilmiş tozu ekleyin. Doğal soğumasını bekleyin. Yavaşça etkilenen bölgelere masaj yapın.

19. Kırmızı Kına

Saç dökülmesi tedavisinde, kırmızı kına çok etkili bir çaredir. Eşit saçsız kafa derisi kapsayan bazı kına yayıldı. Bir saat bekletin. Su ile saçınızı durulayın. En iyi sonuçlar için, her 15 gün sonra bu yöntemi tekrarlayın.

20. Badem Yağı

Saç kaybını önlemek için, badem yağı en iyi çözümdür. Hint yağı ile bazı badem yağı karıştırın. Kafa derisi üzerinde bu karışık yağ ile masaj yapın 1 saat bekletin. Kendi saç tipinize en uygun organik bir şampuanla saçınızı yıkayın.

Badem yağı kafa derisi üzerinde doğrudan uygulanabilir. Çok hafif ve saç güçlenmesine yardımcı olur. Bu saç büyümesini teşvik eder.

21. Kanta karika Suyu

Bu çare bal Kanta karika suyu birkaç damla ekleyerek önerir. Saç kaybının tedavi edilmesine yönelik karışımı kullanılır. Etkili sonuçları elde etmek için hafta da bir düzenli olarak uygulayın.

Kelliğe Ev yapımı Tarifler-4 (50 Farklı Kür) –>>