Kellik için evde yapılabilecek bitkisel çareler 2 ( Farklı 7 Kür)

Kellik için evde yapılabilecek bitkisel çareler 2 ( Farklı 7 Kür)

Kellik için ev de yapılabilecek çareler 2

3. AloeVera Jel

Bir  bitki olan aloevera en etkili ev çözümüdür. Bu çeşitli sağlık problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Aloevera jel doğal saç gelişmesine yardım eder. Kellik tedavisi için, kafanıza  birazaloevera jeli yerleştirin ve hafifçe masaj yapın. Aloevera da bulunan enzimler tıkanmış saç kökleri açacaktır. Ayrıca saç dökülmesini durduracaktır.

4. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı kelliği tedavi etmek için doğal ilaçlardan biridir. Sadece biraz kuru saça hindistan cevizi yağı başınızın üzerine ve hafifçe masaj yapın. Hindistan cevizi yağı saç köklerini uyarır. Kafasınız da hindistan cevizi yağını bir gece bırakın ve sabah yıkayın.

Ayrıca hindistan cevizi yağına limon suyunu birkaç damla ekleyebilirsiniz. Karışık yağ ile saç kaybını, masajla önleyebilirsiniz.

5. Karabiber

Kellik tedavisi için başka bir çarenin karabiber olduğunu düşünüyoruz. Bu temel bileşen büyülü yararlar sağlar. Bazı karabiber ve limon tohumlarının ezilmesi ile ince yumuşak bir hamur hazırlamak gerekir. Eşit bir şekilde  kafa derisi üzerine bunu yayarak doğrudan bu macunu uygulayın.

6. Çemen tohumları

Otu tohumları kellik tedavisinde etkilidir. Yapmanız gereken tek şey pürüzsüz bir macun oluşturmak için bazı çemen tohumlarını öğütmektir. Kafa derisi, özellikle kel yamalara bu macunu uygulayın. Bir saat boyunca bekletin. Bu bir saat boyunca, kafa derisi çemen tohumu macununu emecektir. Su ile durulayın.

7. Limon

Limon kellik karşı savaşmak için olduğu kadar saç dökülmesi, kepek, konağı, kuru saç vb gibi saç sorunları için kullanılan en yaygın çaredir, limon suyu, çeşitli yağlar ile kullanılabilir. Organik zeytin yağını  iki yemek kaşığı ve limon suyu bir çay kaşığı ekleyebilirsiniz. Kafanıza bu yağı uygulayarak sağlıklı saç büyümesini desteklersiniz.

Limon suyu, aynı zamanda, aloevera jeli ile birlikte kullanılabilir. Sadece 1 oranında limon suyu ve aloevera jeli ekleyin.  İyice karıştırın ve başınızın üzerinde uygulayın. 15 dakika bekletin. Bu öngörülen süreden sonra, yumuşak bir şampuan ile saçınızı durulayın. En iyi sonuçlar için, bir haftada üç kez yöntemi deneyin. Gerekmedikçe ısıl işlem uygulamayın.

8. Pancar Yaprakları

Pancar yaprakları kelliğe karşı harika bir çözümdür. Sudaki bazı pancar yapraklarını kaynatın. Onlar yumuşak hale geldiğinde, alın. Kurutun ve öğütün. Prosedürde, öğütme esnasında kına ekleyin. Kafasına bu macunu uygulayın ve bir süre bekletin. Ilık su ile yıkayın.

Ayrıca pancar yaprakları ve ham zerdeçalı ezerek macun hazırlayabilirsiniz. Yumuşak bir hamur yapmak için biraz su ekleyin. Kafa derisi üzerinde uygulayın.

9. Soğan

Soğanda  bulunan kükürt kan dolaşımını uyararak saç çıkmasına yardımcı olur. Bunun, kelliğin tedavisine de yardımcı olur.  soğan suyunu çıkartın. küçük bir miktar bal ile karıştırın ve kafa derisi üzerinde uygulayın. Soğan suyu deri üzerindeki zararlı bakteri ve mantarları öldürmeye yardımcı olur.

Ayrıca 12-15 dakika boyunca, bir gün etkilenen bölgelerde,  günde iki kez çiğ soğan ovmak faydalı olabilir.

KELLİK İÇİN EV YAPIMI ÇARELER 3 (50 Farklı Tarif)  –>>

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir