Kellik için evde yapılabilecek çareler 4

Kellik için evde yapılabilecek çareler 4

Kellik için evde yapılabilecek çareler 4

10. Yoğurt

Yoğurt saçlar için doğal bir bakım ürünüdür. Bu kür kellik ya da saç dökülmesi  için faydalıdır. Bir protein açısından zengin gıda almak, yoğurt sayesinde saç dökülmesini önler. Sadece bir maske olarak  yoğurt kendi başına geçerlidir. Ayrıca 15 dakika boyunca yoğurt ile saç derinize masaj yapabilirsiniz.

Sadece saç büyümesini teşvik etmek için düzenli olarak her gün yoğurttan bir fincan tüketmelisiniz.

11. Bal

Bal saç sorunları için doğal bir ilaçtır, saç dökülmesi, kuru saç, kellik, vb gibi sadece toz tarçın, bir çorba kaşığı bal iki çorba kaşığı, ve sıcak zeytinyağı iki yemek kaşığı karıştırarak istenen maske elde edilir. Etkilenen alan üzerine bu karışımı uygulayın. 20 dakika boyunca bekletin. Temiz su ile yıkayın.

Ayrıca  bir bardak konyağa  bir yemek kaşığı  bal ekleyebilirsiniz. soğan suyundan da birkaç damla koyun. Kafanıza hafifçe bu karışımı sürün. Bir duş başlığı ile başınızı örtün. Gece bırakın. Ertesi sabah, su ile durulayın.

Bunun dışında, ayrıca bir çorba kaşığı bal, ¼  bardak soğan suyunu karıştırıp. Bu karışımla hafifçe saç derinize masaj yapabilirsiniz.

Bal ayrıca saç büyümesini teşvik etmek için yumurta sarısı ile birlikte kullanılabilir. Yumurta sarısında  bal karıştırın ve kafa derisi üzerinde ovmaya başlayın. 30 dakika sonra, su ile durulayın.

Saç dökülmesini önlemek için, bala limon suyu birkaç damla ekleyin ve kafasınıza uygulayabilirsiniz. Bal da kelliğin tedavisi için sarımsak ile kullanılabilir. Sarımsak ezmesine  bal ekleyerek bir hamur yapın.

12. Kafur

Bu aromatik bitki kellik için en iyi doğal tedavi yöntemidir. Bir kaba  dört yemek kaşığı kaymak ekleyin. Içinekafur dört yemek kaşığı ekleyin. Iyice karıştırın ve kafasına karışımı uygulayın.

Ayrıca ½ litre hindistan cevizi yağı ve 1 tatlı kaşığı kafur yağını ekleyebilirsiniz. Yatmadan önce bu yağ ile saç derinize masaj yapın. Bu saç dökülmesi ve kepeği önlemede yardımcı olacaktır.

13. Kişniş Yaprakları

Kişniş yaprakları kelliğin tedavisi için doğal bir çare vardır. Biraz taze kişniş yaprakları almak gerekir. Ince bir macun oluşturmak üzere bunları ezin. Şimdi, kafasınıza bu posayı uygulayın.

Ayrıca saç dökülmesi önlemek için kafa derisi üzerinde kişniş yaprakları suyu uygulayabilirsiniz.

14. Meyankökü ve Süt

Meyankökü ve süt birlikte kellik tedavisi için doğal bir çare olur. Yapmanız gereken bir kapta sütü dört yemek kaşığı eklemektir. meyankökü tozundan iki yemek kaşığı ekleyin. Safrandan bir tutam ekleyerek karıştırın . Saçsız yer kapsayan etkilenen bölgede bu doğal karışımı uygulayın. Gecede bırakın ve sonuçlarını görebilirsiniz.

Ayrıca meyan tozu yerine meyan kökleri kullanabilirsiniz. Meyan kökü aynı zaman da kaynatılarak içildiği zaman da vücut için bir çok yararı vardır. Saçlarınızın sağlığı için bakımlarınızı düzenli olarak uygulayınız.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir