KELLİK VE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER (50 Çeşit Bitki Ve Kür)

KELLİK VE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER (50 Çeşit Bitki Ve Kür)

KELLİK VE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER (50 Çeşit Bitki Ve Kür)

KELLİK VE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Bal ve Soğan

Balla karıştırılarak soğan da  kellikten kurtulmaya  yardımcı olur. Sadece soğan suyu ile yeterli balı karıştırın ve karışımı ile saçsız bölgeyi ovalayın. Eğer soğan suyunu çıkarmak için istemiyorsanız, siz de yarıya kesilmiş soğan ile saçsız bölgeyi ovabilirsiniz. Soğan ile ovuşturduktan sonra, bal ile kel alanları ovalayın. Sonra su ile yıkayın.

Soğan suyuyla yapılan tariflerin hepsi maalesef koku bırakacaktır, kokudan bıkıp lütfen şampuanınızla saçınızı fazla miktarda yıkamayınız, bu aksi tesir yapıp saç ve kafa dersinin yıpranmasına sebep olur. Kokuyu bastırıcı ürünler kullanabilirsiniz.  Bu sırada topluma açık yerlerde bulunmazsanız daha iyi olacaktır. Kelleşen bölgelerde tekrar saçın çıkmasıyla çektiğiniz eziyet son bulacaktır.

Limon Tohumları ve Karabiber

Saçlı deride kan dolaşımını artırarak aynı zamanla sizin kel yamalarınızda saç büyümesine yardımcı olabilir . Limon tohumları ve karabiber etkilidir.

İhtiyacınız olacaklar:

• 7 limon tohumları
• 10 karabiber

Kellikten kurtulma Yol -1 / Tarif – 1 :

• Onları ezin, limon ve karabiber tohumlarını karıştırın ve kel yamalara bunları uygulayın .
• yaklaşık 10-15 dakika bekletin.
• çok kuru hissediyorsanız, bunları bağlamak için  biraz limon suyu kullanın.
• biraz kaşıntı ve irritasyon hissedebilirsiniz.  tedaviyi kesmeyin
• daha iyi ve daha hızlı sonuçlar için
• birkaç hafta boyunca günde iki kez bu geçerli.

 Soğuk Kafur Yağı

Stres ve anksiyete nedeniyle saçlarını kaybeden varsa, kafur yağı ile  kel yamalarda geri saçlar getirebilir. Kafur geniş bir etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır, anti-enflamatuar, antiseptik, anti-bakteriyel ve anti-mantar özelliklere sahiptir. Bu stres ve sinir gerginliği hafifletir ve sakinleşmeye yardımcı olan doğal bir tecihtir. Saç foliküllerine masaj yaparak kan dolaşımını arttırır kafur yağoyla yapılan masaj bu dolaşıma ekstra katkı sağlar. Bu saçınızı sağlıklı ve parlak yapar ama aynı zamanda saçın yeniden büyümesine yardımcı olur. Sadece düzenli saça yağ kafur yağını birkaç damla ekleyin (hindistan cevizi yağı saçlar için iyidir) ya da saç bakım losyonu ve birkaç hafta içinde kafa derisi üzerinde yeni saç görmek için günlük saçınıza masaj için de kullanabilirsiniz.

Kellik için özel Bitkisel Çözümler Öneriler

Bu alternatif tedavi kellik kurtulmak için yararlıdır . Buna saç dökülmesi ve kellik tedavisinde bazı bitkilerin kullandığı Fitoterapi de denir. Bitkilerin Üç tipi fitoterapi için kullanılmaktadır.
• saç dökülmesinden sorumlu dihidrotestosteron (DHT) testosteron haline dönüşürken enzimleri inhibe eder
• stres ve anksiyete,  saç dökülmesinin bir başka sebebidir.
• Bitkilerin yararı aslında göz ardı edilmektedir. Günlük olarak yenen salataya eklenerek faydalarından yararlanmış olursunuz.

Saçlarınızı daha sağlıklı hale getirmek için vücudunuzu içeriden ve dışarıdan beslemelisiniz. Saçlarınız köklerden kan yoluyla beslendiği için alacağınız besinler içerisinde ki vitamin ve mineraller direk olarak saçlarınıza gitmektedir. Doğal ürünlerle en az 2 ay uygulayacağınız bakımlar sizin sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olacktır.

Kellik İçin Çareler 1 – 50 Farklı Kür İçin  –>>

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir