KENEVİR TOHUMU YAĞI VE FAYDALARI

Şifalı Bitkiler

KENEVİR TOHUMU YAĞI VE FAYDALARI

KENEVİR TOHUMU YAĞI

Kenevir tohumu yağı yüksek kaliteli bir besin kaynağıdır ve çok amaçlı doğal bir çare olarak Doğu kültüründe kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir. Yaygın popülerliğine rağmen, esrar ile ilgili önyargı Batı’da yaygın kullanımını az da olsa engellemiştir. . Neyse ki, kenevir tohumu yağı için bildirilen sağlık yararlarını arayan insanlar giderek artan sayıda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve diğer ülkelerde büyüyor.

Kalp Sağlığı için kenevir yağı kullanımı fadası

Kardiyovasküler fonksiyonu teşvik etmek ve kalp sağlığını korumak için kenevir yağı omega 3 ve omega 6 bakımından zengindir

Bu besinlerin birçok biyolojik sürecin oluşmasında önemli bir rol oynar ve dejeneratif hastalıkların bir dizisini önlemeye yardımcı olur.

Sağlıklı Cilt, Saç ve Tırnakları Kenevir Destekler

Kenevir yağı, genellikle derin bir nemlendirici olarak ve iyi bir nedenle kullanılmaktadır.Çalışmalar kenevir tohumu yağını kaşıntı ve tahriş hafifletmek için cilt kuruluğunu azaltmak amacıyla kullanılabileceğini belirttiler.  Ayrıca, antioksidan cildi yatıştırıcı etki ederken ve anti-inflamatuar özellikleri yaşlanma sürecine karşı korumada kullanılabilir.

Beyin için Faydası, Yüksek Kalitede Mükemmel Beslenme Sağlar

Kenevir yağı beyin gelişimi için gerekli olan dokosaheksaenoik asit (DHA), esansiyel yağ asitleri de dahil olmak üzere, içerir. DHA, özellikle yaşamın ilk yılında, beyin sağlığı gibi gözün retina için çok önemlidir.  Gebelik sırasında kenevir yağı ile takviye annelere gelişmekte olan bebek için beyin ve göze koruyucu faydalar sağlayabilir.

Kenevir Yağı Yararları Serbest Yağ Asitleri

Bir balık yağı takviyesi alarak beyin gelişimi, bağışıklık sistemi sağlığı ve ruh düzenlenmesi için gerekli olan diyette omega-3 yağ asitleri artırmak için faydalı bir yoldur. kesinlikle hamilelerin, diyetlerine bu besinleri eklemeleri gereklidir; Ancak, balık içeren cıva doğmamış bebeğin nörolojik ve gelişimsel mekanizmalarını etkileyebiliyor. Neyse ki, kenevir tohumu yağı geleneksel omega-3 yağ asidi takviyesi için müthiş bir alternatif olarak çalışır ve cıva yenmesi ile aynı riski taşımaz.

Bağışıklık Sistemini destekler

Kenevir tohumu yağı esansiyel yağ asitleri bağırsak florasının sağlıklı kalmasını teşvik eder ve gösterilmiştir bağışıklık sistemi tepkisini destekleyen ve fonksiyonunu aktifleştirir. Bu soğuk algınlığı ve grip mevsiminde çok yararlı olabilir ve günlük sosyal etkileşimlerde koruma ve tedavi sağlar.

Kenevir yağı kenevir bitkisinden çıkarılan bir yağdır. Bütün bitkiler yağ üretebilir, ancak genellikle sadece endüstriyel kenevir kenevir yağı yapmak için kullanılır. Endüstriyel kenevir sanayi üretimi için özel olarak yetiştirilmektedir bir kenevir üzümlerinden en önemlisi , THC ile ilişkili psikoaktif maddelerin oranının minimum oranına sahiptir. Kenevir yağı genellikle THC bakımından neredeyse yoktur, hiçbir psikoaktif özelliklere sahiptir.

Endüstriyel kenevir tohumunun farklı formları mevcuttur. Onlar tost, kavrulmuş, sterilize veya kırık olabilir. Kenevir yağı içine preslenmiş veya yemeğin içine kabuğu soyulmuş olabilir. Kenevir yetiştirme koşulları çeşitli tolere eder, neredeyse her yerde büyür.