KEPEK NASIL YOK OLUR? ÖNERİLER.!

KEPEK NASIL YOK OLUR? ÖNERİLER.!

Kepek oluşumunu önlemek veya en aza indirgemek adına yapılan işlemler büyük bir titizlikle ve düzenli olarak uygulanmalıdır. Kepek oluşumunu tetikleyen faktörlerin tamamen yok olması alacağımız önlemlerle ilgilidir. Kepek nasıl yok olur sorusunun cevabı dikkatli ve özenli saç bakımı neticesinde gerçekleşir.

Saç diplerini hırpalamadan ve özen göstererek yıkamak ve temizlemek saçlarda oluşan kepekleri yok eder. Saçlar durulama esnasında çok dikkatli yıkanmalıdır. Düzgün bir şekilde durulanan saçların birçok sorunu ortadan kaybolur. Saçlara ılık su yardımı ile ve en fazla 2 kere şampuan kullanılmalıdır. Her yıkamada 2 kere şampuanlamak ve ılık su ile yıkamak saçtaki kepekleri yok eder.

Kepek nasıl yok olur diye düşünüldüğünde kullanılan saç bakım ürünlerinin azaltılması da bunlara örnek gösterilebilir. Saç sabitlemek için kullanılan jöle ve saç spreyi gibi şekillendirici maddeler çok az miktarda kullanılmalıdır. İhtiyaç yoksa kullanımı kesilmelidir. Kullanıldığında ise saçta en fazla 1 gün bekletilmelidir. Saç derisinin yapısına tamamen ters nitelikteki bu ürünler uzun süre kullanıldığı takdirde, devamlı kepek oluştururlar. Bu durumda bizim hiç istemeyeceğimiz kepek oluşumuna neden olur.

Kepeğin oluşumunu yok etmek için kullanılan taraklar çok ince uçlu olmamalıdır. İnce uçlu taraklar saç köklerindeki deriyi tahriş edip; kepek meydana getirirler. Bunun için kalın uçlu taraklarla saçlara bakım yapılması tavsiye edilir. Bazı bakım kürleri de saçtaki kepeğin giderilmesini için yardımcıdır. Durulama suyuna ilave edilen yarım çay bardağı elma sirkesi kepeğin giderilmesi için güzel bir bakımdır. Devam ettirildiği süre içerisinde hem kepeği önler hem de saçlarda güzel bir parlaklık oluşturur. Aynı zamanda durulama suyuna katılan limon suyu da kepek nasıl yok olur sorusunun bir diğer cevabıdır.

Bunun yanında devamlı bitkisel şampuan kullanmakta saçtaki kepeklenmenin önüne geçer. Garlex bitkisel şampuan kullanılarak etkili bir kepek tedavisi başlatılabilir. Saç derisini iyileştirici özellikte olduğu için kepeğinde önüne geçer.

Vücudun nem ihtiyacının sağlanması için önemli bir faktör olan su; saçtaki kepek oluşumunu azaltır. Saç derisinin de belli bir nem seviyesinde kalmasını sağlar. Günde 2 litre su tüketmeye özen göstermek gerekir. faydası kanıtlanmış 5 bitki nerden temin edilir.

kepek-nasil-yok-olur-oneriler

KEPEK NASIL YOK OLUR? ÖNERİLER.!

Bu yazıyı paylaş

Comments (2)

 • Ahmet Yanıtla

  Kepek konusunda oldukça başarılı. İlk zamanlar biraz kepeği artırması düşündürdü ama zaman içinde azalarak tamamen kurtulmak hoştu. Ürün için emeği geçenlere teşekkür ederim.

  06:05 içinde 15 Şubat 2014
  • admin Yanıtla

   Sayın Ahmet,
   Sonuçlarınız bizleride sevindirdi. İlginiz ve paylaşımınız için teşekkür ederiz.

   15:40 içinde 15 Şubat 2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir