KEPEKLERE BİTKİSEL ÇÖZÜM YENİ

KEPEKLERE BİTKİSEL ÇÖZÜM YENİ

KEPEKLERE BİTKİSEL ÇÖZÜM YENİ

kepeklere-bitkisel-cozum

Kepeklere bitkisel çözüm

Kepeklerin önüne geçebilmek için bitkisel kürlerden de yardım alınır. Kepek tedavisi bazı durumlarda zahmetli bir hal alabilir. Kepeklere bitkisel çözüm önerileri içinden faydalandığı takdirde, kepek oluşumu azaltılabilir.

Düzenli bir şekilde zeytinyağı ile yapılan saç derisi masajı kepeklerin engellenmesi için iyi bir yardımcıdır. Zeytinyağı saçlara canlılık getirdiği gibi saç derisini de yeniden yapılandırır. Sandal ağacı yağı ve limon karışımı saç diplerini güzel şekilde tedavi eder. Her ikisinden de eşit miktarda karıştırılıp saç köklerine tatbik edilir. Kepek oluşumunun azalmasını sağlayan limon, sandal ağacı yağı ile birleştiğinde uzun süreli koruma sağlar.

Polen tozu da saç derisinde meydana gelen kepeklenmenin giderilmesini sağlar. 1 çorba kaşığı polen tozu, yarım çay bardağı maden suyu ve 1 çorba kaşığı elma sirkesi ile karıştırılır. Bu karışım saç diplerine sürülerek, 1 saat bekletilir. Ilık su ile durulanır. Sirke antiseptik özelliği ile saçtaki kepeklenmenin azalmasını sağlar. Kepeklere bitkisel çözüm olarak sunulan diğer bir bitki kürü de şu şekildedir. 1 çorba kaşığı susam yağı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı çörek otu yağı bir kapta karıştırılır. Saç derisine uygulanan bu karışım 1 saat saçta bekletilip, durulanır. Yoğurt da saçlardaki kepek sorununu ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir. Banyo esnasında saçlar şampuanlanıp durulandıktan sonra, bir kase yoğurt saç derisi olmak üzere bütün saça yedirilir. Yarım saat bekletilip, durulanır. Yoğurt saçların kendi nem seviyesine ulaşmasını sağlar. Sağlıklı bir bakım kürüdür.

kepeklere-bitkisel-cozum-yeni

KEPEKLERE BİTKİSEL ÇÖZÜM YENİ

Kepeklere bitkisel çözüm önerilerinden biri de kekiktir. Kekik ve sarımsağın kepeği yok edici etkileri vardır. Kekik suda kaynatılıp süzülür. İçerisine 2 diş sarımsak ezilerek ilave edilir. Bir kavanozun içine konulup, bu karışım 2 gün bekletilir. Her yıkama öncesi saç köklerine bu karışım masaj yolu ile sürülür. Zaman içerisinde kepekler üzerinde azalma görülür. Badem yağının saçlardaki kepek oluşumunu giderdiği bilinmektedir. Badem yağı ve limon suyu 1’er çorba kaşığı karıştırılarak saç köklerine sürülür. Yarım saat sonra durulanır. Bu karışımda saç derisini tedavi edici niteliktedir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir