KEPEKLİ SAÇA NE İYİ GELİR BİLİYORUZ

KEPEKLİ SAÇA NE İYİ GELİR BİLİYORUZ

KEPEKLİ SAÇA NE İYİ GELİR BİLİYORUZ

kepekli-saca-ne-iyi-gelir

Kepekli saça ne iyi gelir

Kepekli saçların bakımı zahmet isteyen bir iştir. Kepekli saçlara iyi gelebilecek tedavi yöntemleri ve saç bakımları mevcuttur. Kepekli saça ne iyi gelir sorusuna en güzel cevabı doğal ürünlerdir şeklinde verebiliriz. Garlex sarımsak şampuan ve saç bakım serumu içeriğindeki klinik çalışmalı etken maddeleri sayesinde gerek saç dökümesine karşı etkinliği gerekse kepek oluşumunu engellemek konusunda etkisi kanıtlanmış etken maddeler içerir. Ayrıca bitki özleri ve bitki yağlarının da formül içinde kullanılması etkinliği bir kat daha artırmaktadır.

Elma sirkesi saçlar yıkandıktan sonra son durulama suyuna ilave edilirse, saçlarda kepeklenme azalır. Bunun yanında çam terebentin kepekli saçları güzel bir şekilde tedavi eder. Şampuan içerisine bir kapak ilave edilip, her yıkamada saçların çam terebentinle etkileşimi sağlanır. Zaman içinde kepeklenmenin azaldığı görülür. Isırgan otu saçlardaki birçok probleme iyi gelmektedir. Aktarlardan alınabildiği gibi poşet çayları da kullanılabilir. Poşet çayı olarak alınan ısırgan otu çayından 5 adet alınıp kaynar suya atılır. Demlenmesi beklenerek, ılık hale gelince saçların diplerinden başlamak üzere dökülür. Isırgan otunun saç dökülmelerine, kuruluk ve matlığı da iyi geldiği bilinmektedir. Kepek oluşumunu azaltmak içinde iyi bir tedavi yöntemidir. Ayrıca saç için kullanılan baş kili olarak adlandırılan killerde kepekli saça ne iyi gelir sorusunun bir diğer yanıtıdır. Kil herkesin bildiği üzere cilt üzerinde çok olumlu etkiler gösterir. Kilin saç derisi üzerindeki etkisi de çok büyüktür.

kepekli-saca-ne-iyi-gelir-biliyoruz

Kepekli saça ne iyi gelir biliyoruz

Zaman içinde saç derisini tamir edip kepeklenmeyi önler. Bunun yanında hijyen kurallarına çok dikkat edilmelidir. Saçları çok sık yıkamak temizlikten öte zararda verebilir. 2 günde bir yıkamak uygundur. Her gün saçları yıkamak saç derisini tahriş eder. Bu durumdan kaçınmak için saç derisi hassasiyeti göz önünde bulundurulmalı ve her gün yıkanmamalıdır. Mikropların saç derisinde birikmesi de kepeklenme oluşturur. Demek ki saç yıkama süresi bir düzene konmalıdır ve bu düzen dışına çıkılmamalıdır. Susam yağıda kepekli saçlar için bir kurtarıcıdır. Çünkü susam yağı bol miktarda E vitamini içerir. E vitamini saçlardaki kepek oluşumunun giderilmesini sağlar. Deniz tuzunun saç derisinde yaptığı etkide bu şekildedir. Saç derisinin temizlenmesini sağlayıp, kepekli bölgeyi temizler. Kepekli saça ne iyi gelir diye düşünüldüğünde aslında yeteri kadar temizlik kurallarına uymak diye cevap verebiliriz. Her şeyin başı sağlık olduğu gibi, kepeksiz saçların tek şartı da temizliktir.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir