KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOĞAL MASKELER

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOĞAL MASKELER

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOĞAL MASKELER

Kırışıklıklar zaman içerisinde meydana gelen cilt problemleridir. Mimik yolu ile meydana gelebildiği gibi; yaşlanma, kötü hava koşulları, genetik faktörlerde kırışıklıkların nedenlerini oluşturur.

Kırışıklıklar için doğal maskeler günümüzde daha çok tercih edilir. Doğal maskeler kullanılırken uzun vadeli ve istikrarlı bir şekilde kullanılmalıdır. Kırışıklıklara karşı en iyi doğal maske C vitamini içeren meyvelerden oluşur. Asit içermeleri nedeniyle ciltte gerginlik oluşturan turuncu renkteki meyveler cildi toparlamaya yardımcıdır.

Portakal suyu cilt üzerindeki kırışıklıkları düzeltmeye yardımcıdır. 1 bardak portakal suyu, 2 dilim salatalık, 1 yumurta sarısı ve mısır unu ile karıştırılır. Bu karışım haftada 2 kere uygulanabilir. Zamanla kırışıklıkları geçirdiği gibi ciltteki lekelere ve sivilceli yüzeylere de çok iyi gelir. Yüzde yarım saat bekletilen bu maske peeling şeklinde ovularak çıkarılmalıdır.

Kırışıklıklar için doğal maske olarak elma ve kaymak karışımı da gösterilebilir. Kabukları soyulmuş elma 3 kaşık kaymakla mikserde birbirine karıştırılır. Karışım yüze uygulanır ve 10 dakika bekletilip ılık su ile yıkanır. Bu maske, kaymak sayesinde cildi nemlendirmeye ve elma ile de gergin ve kırışık olmayan bir cilde sahip olmanızı sağlar. Aktarlardan temin edilen kuru ısırgan otunun demlenmesiyle oluşturulan karışım ile her gün cilt yıkanırsa kırışıklıklar zaman içerisinde düzelme gösterir.

Bal ile yapılan maskeler ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Yenilenen hücreler ciltteki kırışıkların düzelmesi açısından çok etkilidir. Bu maske için yumurta akı ve bir miktar bal karıştırılıp yüze uygulanır. 30 dakika kadar bekletilip ciltten arındırılır. Kırışıklıklara iyi gelen bu maskenin ardından nemlendirme oranı yüksek bir krem kullanılarak cilt nemlendirilmelidir.

Kabak sebzesi de kırışıklıklar için doğal maskeler arasındadır. 1 tane kabak soymadan pişirilmeye bırakılır. Daha sonra soğuması için bekletilir. İçerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Maske yüze sürülür ve 30 dakika bekletilir, Durulanır. Çok canlı ve duru bir cilt elde edilir. Maydanoz bitkisi hem vücut sağlığı için hem de cilt için faydalıdır. Maydanoz kaynatılarak karışıma limon ilave edilir. Her gün bu karışımla cilt silinir. Cilde canlılık ve daha pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir