KISA SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Bitkilerle Saç Bakımı

KISA SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Her kadının saç konusunda beğenisi ve ilgisi birbirinden farklı olabilmektedir. Bu sebeple de birbirinden farklı saç modelleri, kadınlar tarafından sürekli olarak denenmeye de devam etmektedir. Rahatlığı ve görünüşü açısından çok sayıda kadın, kısa saç modellerini büyük bir ilgi ile kullanmaktadır. Her geçen sene çok daha farklı kısa saç modelleri ortaya çıkmakta olup, bu saç modeline tutkun olan kadınlar tarafından da denenmektedir. Kısa saçlar da, tıpkı uzun ve orta boy saçlar gibi farklı bakımlara ihtiyaç duyabilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, kadınların her zaman güzel ve bakımlı saçlara sahip olabilmesi için kısa saçlar için bakım önerileri düzenli bir şekilde uygulaması gerekmektedir.

kısa-saç-kullanımı

Kısa saçların sürekli olarak fönlenmesi ya da ısıveren ürünler ile şekillendirilmesi, saçların hacimsiz ve cansız görünmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple de saçın kısalığına uygun olan güçteki bir jöle ya da köpük ile doğal bir görünüm vermek, çok daha sağlıklı ve doğru olabilmektedir. Aynı zamanda saçların geriye doğru taranması da oldukça kullanışlı ve bakımlı bir görüntüyü de beraberinde getirebilmektedir. Kısa saçların kullanımı, diğer saç modellerine göre çok daha rahat olarak düşünülse de, bu durum oldukça yanlıştır. Kolay olarak şekil almayan kısa saç modellerinde, kişilerin saçlarına sürekli bakım yapmaları ve saçlarına olabildiğince iyi davranmaları gerekmektedir.

kısa-saçların-şekillendirilmesi

Kısa Saçlar İçin Etkili Maske Çeşitleri

Her saç modelinde olduğu gibi kısa saçlar için de birbirinden farklı etkili maske seçenekleri bulunmaktadır. Saçların daha gür ve bakımlı görünmesi için, haftada bir ya da iki kere bu gibi maskelerin uygulanması gerekebilmektedir. Bu hususta ise kişilerin saç tiplerine ve ihtiyaçlarına göre maske seçmeleri de, son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

kısa-saçların-kullanımında-dikkat-edilmesi-gerekenler

Havuç Maskesi

Kısa sürede az malzeme ile hazırlanan havuç maskesi, son derece etkili olan maskeler arasında yer almaktadır. Kısa saçlar için etkili maske çeşitleri arasında bulunan havuç maskesi, çok sayıda kadın tarafından oldukça büyük bir memnuniyet ile kullanılmaya da devam etmektedir. 600 ml( 3 su bardağı su) bir tencereye alınır ve orta ateşte kaynamaya bırakılır. Bu sırada 3 adet havuç rendelenir ve kaynamaya başlayan su içerisine eklenir.
havuç-maskesi-nasıl-hazırlanır

Yaklaşık yarım saat boyunca kaynamaya devam eden bu karışım, ocaktan alındıktan sonra süzülür ve ılımaya bırakılır. İyice ılıdıktan sonra ise içerisine bir tatlı kaşığı hakikizeytinyağı ve bir yumurtanın sarısı da eklenerek karıştırılır. Temizsaçın üzerine, diplerden uçlara olacak şekilde uygulanan havuç maskesi, bir streç film ile saça sabitlenir. 2 saat saçta bekletilen bu maske ılık su ile yıkanarak durulanır.

Kısa Saç Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler         

Kısa saçlar, birçok kadın tarafından son derece büyük bir memnuniyet ile kullanılsa da, kısa saç kullanımında dikkat edilmesi gerekenler de söz konusudur.

  • Kısa saçlar, diğer boydaki saç modellerine nazaran çok daha kolay bir şekilde kirlenebilmektedir. Bu sebeple de bu saç modeline sahip olan kadınların her gün saçlarını yıkaması gerekmektedir.

kısa-saç-bakimi

  • Kısa saçlara şekil vermek, düşünüldüğünden çok daha zordur. Bu sebeple de sürekli olarak fön ya da jöle, köpük gibi ürünler ile şekillendirilmesi gerekmektedir. Bu gibi işlemler saça ciddi oranda zarar vereceğinden dolayı düzenli bir şekilde saç bakımının yapılması da gerekmektedir.
  • Kısa saç kullanımında dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer husus ise, saç boyasıdır. Saçın kısa olması sebebi ile saç boyası direkt olarak saç derisine nüfuz edebilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı da kadınların daha doğal içeriklere sahip olan saç boyalarını tercih etmeleri, saç derisi sağlığı açısından son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.