KOLTUK ALTI KARARMASINA ÇÖZÜMLER

Maskeler

KOLTUK ALTI KARARMASINA ÇÖZÜMLER

Her kadın özellikle de yaz aylarında dilediğince hareket edebilmek istemektedir. Koltuk altı kılları kadar koltuk altı kararması da kadınların kendilerine olan özgüvenini yok edecek bir problemdir. Rahat bir şekilde kolunu kaldırmak istemeyen ve bu nedenle de kendisini daha kötü hisseden kadınlar için bu bölgelerin sağlıklı bir görünüme kavuşması oldukça önemlidir. Koltuk altı kararması birçok sebep ile ortaya çıkabilmektedir. Kişilerin koltuk altı bölgelerinde bu gibi problemlerin olması durumunda birbirinden farklı yöntemleri denemeleri gerekebilmektedir. Bu gibi problemlerinden kurtulan kadınların kendilerine olan güvenleri yerine gelirken aynı zamanda çok daha mutlu bir yaşam sürebilmektedirler.

koltuk-alti-kararmasına-dogal-yöntemler

 

Yaz aylarında günlük hayatta, denizde, havuzda ya da plajda daha rahat bir şekilde dolaşabilmek isteyen kadınlar bu problemin çözümüne yönelik her türlü yolu denemeye devam etmektedirler. Koltuk altı kararması için kozmetik markalardan bir ürün tercih edilebileceği gibi aynı zamanda uzmanlar tarafından önerilen maskeler de tercih edilebilmektedir. Böylelikle bu gibi problemleri çok daha az bir maliyet ile ortadan kaldırabilir ve hayatına çok daha mutlu bir şekilde devam edebilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasını Gideren Çözümler

Koltuk altı kararması gibi oldukça can sıkıcı bir durum ile karşı karşıya kalan kadınlar için birbirinden farklı faydalı çözümler bulunabilmektedir. Uzman kişiler tarafından hazırlanan bu koltuk altı kararmasını gideren çözümler aynı zamanda evde oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilmektedir. Pratik tarifler ile birlikte kadınlar özellikle de yaz aylarında çok daha rahat bir şekilde hareket edebilmektedirler.

koltuk-altı-kararmasının-nedenleri

  • Koltuk altı kararmasında sebze ve meyvelerin gücünden yararlanılabilmektedir. Bir patates ile koltuk altınıza masaj yapabilir aynı zamanda bu patatesin suyunu çıkararak da kararan bölgeye sürebilirsiniz. Patates suyunu 10 dakika sonra durulamanız gerekmektedir.
  • Aloe Vera içerikli koltuk altı ürünleri de oldukça faydalıdır.
  • Yarım Türk kahvesi fincanı sızma zeytinyağı içerisine bir kahve fincanı esmer şekeri karıştırabilir ve bu karışımı koltuk altınıza sürebilirsiniz. Banyoda uygulamanız ve uygulama sonrasında cildinizi durulamanız oldukça faydalı olacaktır.
  • Bir kâsenin içerisine bir paket kabartma tozunu ekleyin ve iki çay bardağı suyu ilave edin. Bir kese yardımı ile bu karışımı uyguladıktan sonra durulayın.                                                                  koltuk-altı-kararmasına-limon-kürü
  • Limonun kabuklarını soyup güneşte kurumasını sağlayın. 3 çay kaşığı süt ya da hakiki gül suyu ekleyerek macun kıvamına getirin. Bu işlemi koltuk altı bölgenize uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından duruladığınız koltuk altlarınıza gerek duyarsanız nemlendirici sürün.