KURU SAÇ DERİSİ İÇİN EV DE YAPILABİLECEK ÇARELER-1

KURU SAÇ DERİSİ İÇİN EV DE YAPILABİLECEK ÇARELER-1

KURU SAÇ DERİSİ İÇİN EV DE YAPILABİLECEK ÇARELER-1

 

Kuru kafa derisi bir çok insanın ortak bir sorundur. Eskilerin dediği gibi, “Önleme tedaviden daha iyidir.” Kuru ve kırılgan saç, saç dökülmesi, kepek ve diğer ciddi problemler giderek ağırlaşabilir. Bu durum kimyasal  saç bakım ürünlerinin ve saç düzleştirilmesi  gibi ürünlerin her gün aşırı kullanımından kaynaklanır.Ayrıca perma  saçın uzamasını yavaşlatmasının yanı sıra, saçın, zarar görmüş saç derisi ve saç dokusu değişime neden olur, yani saçta kimyasallar ve işlemler oldukça kötü sonuçlar doğurur . Diğer bazı nedenler  de gerginlik ve yetersiz beslenme, demir eksikliği, çinko, omega 3 yağ asitleri, A vitamini, ve B kompleks vitamini bulunmaktadır.Bazı durumlarda, dehidrasyon yağ bezleri nedeniyle bizim kafa derimiz doğal yağ kaybına neden olur. Belirli koşullar altında, meydana gelir. Bu koşullar, yoğun iklim koşulları, egzama, sedef hastalığı, vücutta su eksikliği gibi deri hastalıkları yer alır.

1. Elma sirkesi

Bu en yaygın olarak bilinen ilaçlardan biridir.  . Her iki alkol türleri vardır ve her ikisi de kuru pul, kepek ve bakteri ya da mantar gelişimini önler kafa derisi, pH ı dengeler.

Elma sirkesi ve bugday kullanarak birkaç alternatif yöntem vardır.

  • Elma sirkesi  ılık zeytinyağı ile saç derinize masaj sonra kullanılabilir ve daha sonra 15 dakika sonra her zamanki gibi şampuanlama yapabilirsiniz.
  • Ayrıca 8 gram koyu bbuğday ile karışık jojoba yağı uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika bekletin ve ılık su ve ardından şampuan ile durulayın.
  • 3 su bardağı suyu kaynatın ve buna1 avuç  biberiye yaprakları ekleyin, 45 dakika boyunca pişirin. Soğuduktan sonra, ½ su bardağı elma sirkesi ve10 damla  biberiye / nane yağı ekleyin. Bu karışımı saçınız da 6-12 saat arası bekletin ya da kolaylığa göre bir saat sonra durulama seçebilirsiniz.
  • 1 fincan badem yağı, 3 çay kaşığı zeytin / hindistan cevizi yağı, ve 5 çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Bu saçınızı yıkamak için normal şampuan ile birlikte kullanılabilir.
  • % 50 su ekleyerek ½ fincan elma sirkesi sulandırın. Bunun yanın da inceltilmeden elma sirkesi uygulayabilirsiniz. 15 dakika ve en fazla 3 saat, en az bırakın.
  • 2 yemek kaşığı limon suyu ve 4 çorba kaşığı beyaz sirke alın. Kafa derisi ve saç üzerinde uygulayın. Bir saat sonra durulayın.
  • ½ su bardağı pancar suyu ve 8 çorba kaşığı sirkeyi karıştırın. 20 dakika boyunca uygulayın ve sonra durulayın. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz  kırmızı pancar suyu içimi,  saç büyümesini sağlar.
  • 4 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve elma sirkesi 1 çorba kaşığı alın. Macun haline getirin. Saçınıza uygulayın ve bir saat bekletin. Şampuan ile durulayın.

KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir