KURU SAÇ İÇİN MASKELER (28 Farklı Tarif)

KURU SAÇ İÇİN MASKELER (28 Farklı Tarif)

KURU SAÇ İÇİN MASKELER (28 Farklı Tarif)

KURU SAÇ İÇİN MASKELER

14. Avokado

malzemeler

14 fincan avakado püresi

1 çorba kaşığı zeytin yağı ya da hindistan cevizi yağı

Kuru saç tedavisinde için, avokado saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için, avokado iç kısmına püre. Püre ¼ süt fincanı ve zeytinyağı veya hindistancevizi yağı 1 çorba kaşığı ekleyin ve iyice karıştırın. Saç ve saç kökleri bu kremsi avokado püresini uygulayın. 15 dakika boyunca bir duş başlığı takın. Ilık su ile saçınızı yıkayın.

Başka bir şekli ise avokado püresi ile macun nane esansiyel yağını birkaç damla ekleyin. Saçınızı şampuanladıktan sonra bu macun uygulayın. On beş dakika bekletin. Suyla durulayın.

Ayrıca avokado ile mayonez kullanabilirsiniz. Içine biraz mayonez ekleyerek avokado hamurunu ezin. Saç kökleri ve saç üzerinde doğrudan bu macunla masaj yapın. 20 dakika sonra, saçlarınızı şampuanlayın.

Parlak saçlar elde etmek için, 10 saniye boyunca biraz Hindistan cevizi yağını ısıtın ve bununla saçlarınıza masaj yapın. Bir süre bekletin. Bu arada, bir macun oluşturmak için avokado ve muz hamuru karışımını saçınıza uygulayın. Saça bu macunu uygulayın. 10-15 dakika sonra, şampuan ve soğuk su ile durulayın.

Ayrıca avokado ve yoğurlat bir macun hazırlayabilirsiniz. Kuru saçları kontrol etmek için, avokado ve pürüzsüz bir macun yapmak için biraz yoğurdu  karıştırın. Bir saç maskesi olarak saç üzerinde doğrudan uygulayın. En iyi sonuçlar için, haftada iki kez bu paketi uygulayın.

15. Sirke

Sirke saç kremi için iyi olarak kabul edilir. Ayrıca saç büyümesini teşvik etmek  ve saç parlaklığını korumak için iyi bilinir. Mükemmel bir tonik olmak, sirke ile saçınızı yıkayın, Öncelikle protein ve B vitamini ile zenginleştirilmiştir. Tüm saç üzerinde sirkeyı püskürtün. Sadece bira ile bir kremini kullanın. Bir süre bekletin. Bira kokusunu çıkarmak için bir  kurutma makinesi kullanın.

malzemeler

8 gr bitter sirke

1-2 damla jojoba yağı

Sirke yumurta ve esansiyel yağ ilavesi ile besleyici saç kremi olur. 8 gram bitter sirke, jojoba yağı birkaç damla karıştırın ve saç üzerinde uygulayın. 15 dakika sonra ılık su ile saçınızı yıkayın.

malzemeler

2 bardak sirke

2 yemek kaşığı elma sirkesi

Ayrıca sirke iki bardak, elma sirkesi iki yemek kaşığı karıştırabilirsiniz

Yukarıda önerilen kürleri ve tedavileri uygulamanın genel olarak yan etkisi yoktur, yararı vardır. Bununla birlikte klinik olarak onaylanmış olan ilaçlarda bile bazen alerji çıktığını bu kürlerdeki bitkilerin de alerji ya da  istenmeyen  sonuçlar doğurabileceğini unutmayın. Herhangi bir rahatsızlık anında lütfen kullanımı durdurun ve şiddetli ise doktorunuza başvurun. Aynı şekilde kullanmadan önce bu bitkisel kürleri doktorunuza danışın, bu kürler öneri amaçlıdır. Kesin çözüm teşkil etmez. Saçlar için en iyi yol doğal ürünlerdir.

KURU SAÇLAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK KÜRLER-2

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir